Досить скоротити добовий прийом калорій всього на 10 % , щоб значно збільшити тривалість життя і знизити ризик розвитку хвороб. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Вісконсін – Медісон .
 
Хочете жити довше – їжте менше , як вважають американські вчені . Скорочення кількості калорій здатне уповільнити процеси старіння і зробити людей менш схильними до різних хвороб . Більш того , низька калорійність може навіть знизити небезпеку передчасної смерті. 25 років учені вивчали вплив дієти на процес старіння у мавп . З’ясувалося , що обмеження харчування суттєво знижує ризик ранньої смерті і появи вікових хвороб.
 
Дослідники спостерігали за 76 макак-резусами , частина з яких отримувала на 10-30 % менше калорій , ніж всі інші. Виявилося , що ті мавпи , яким дозволялося їсти стільки , скільки їм хотілося , в 2,9 рази частіше ризикували зіткнутися з хворобами , і в три рази частіше вмирали передчасно. Досліди на макаках підтвердили результати попередніх досліджень , в яких брали участь гризуни і мухи.
Всі експерименти вчених доводять , що скорочення кількості калорій при обов’язковому отриманні всіх необхідних людині поживних речовин , здатне збільшити тривалість життя людини до 40%. Тепер автори дослідження сподіваються , що їхні роботи ляжуть в основу створення нових ліків, що надають на організм людини такий же благотворний вплив , як і скорочення калорійності. А поки автори дослідження настійно не рекомендують людям скорочувати кількість калорій нижче рекомендованого добового рівня.

Читайте також:  Відкладення жиру у певній частині тіла провокує небезпечну хворобу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЩОБ ДОВШЕ ЖИТИ, ТРЕБА МЕНШЕ ЇСТИ!