Багато повсякденних дій відбуваються звично, «на автопілоті». Але варто подумати над тим, якої шкоди вони здатні принести здоров’ю.

Тривале сидіння. Сидіти на стільці довше 30 хвилин шкідливо для організму, показують дослідження. Також вчені не радять проводити сидячи на стільці 6 і тим паче більше годин в день – тривале знаходження в сидячому положенні корелює з підвищеними показниками рівня тригліцеридів, глюкози в крові, а також артеріального тиску та інсуліну.

Наявні дані говорять про те, що тривалі періоди сидіння збільшують ризик серцево-судинних захворювань, діабету, депресії і деяких видів раку.

Носіння незручного взуття і важких сумок. За словами фахівців, взуття має величезне значення для постави і стану хребта. Незручне, тісне, некомфортне взуття може стати причиною дегенерації відділів хребта і привести до необхідності хірургічної операції.

Також появі проблем з хребтом сприяє така повсякденна звичка, як носіння сумок, рюкзаків на одному плечі. Лікарі рекомендують носити рюкзак строго на обидва плеча, а при носінні дамської сумки – чергувати плечі.

У випадку з важкими сумками вантаж необхідно розподіляти для двох рук, а також частіше відпочивати при їх носінні. Сумки, чия вага становить більше 10% ваги людини, носити в руках не потрібно – це дуже небезпечно для хребта.

Продовження на наступній сторінці: 1 2