Лікарі-онкологи розповіли про способи, які допомагають запобігти раку. На виникнення раку, за словами експертів, мають вирішальний вплив спадковість і спосіб життя.

Рак не розвивається від способу життя, заявив на круглому столі в «Известиях» академік, проректор РНІМУ імені Н.І. Пирогова Сергій Румянцев. Первинним фактором появи у людини онкологічного захворювання є спадковість, вважають фахівці.

“Повинен бути перший удар-як правило, успадкований. Якщо у людини є, при наявності другого удару, яким дійсно можуть бути умови середовища, виникає пухлина», – зазначив Румянцев.

В якості заходів, що допомагають уникнути раку, онкологи назвали в першу чергу жорстку відмову від куріння.

«Куріння – це не тільки дим. Метаболіти йдуть через сечовидільну систему, травний тракт і скрізь залишають сліди канцерогенезу», – сказав у зв’язку з цим академік, завідувач кафедрою онкології та реконструктивної хірургії лікувального факультету Першого МГМУ ім. Сеченова Ігор Решетов.

Другою важливою умовою для захисту від раку вчені вважають профілактику злоякісних вірусів: папіломи людини, гепатитів B і С. Жінкам лікарі порадили відмовитися і від гормональної замісної терапії. Крім того, онкологи вважають важливим своєчасне лікування диспластичних процесів (поліпів, лейкоплакії, ерозії), а також щеплення від вірусу папіломи людини.

Лікар-онколог вищої категорії, кандидат медичних наук Данило Строяковский нагадав, які види раку найбільш небезпечні. За словами вченого, серед дорослих чоловіків і жінок перше місце по смертності займає колоректальний рак, друге – рак грудей, третє – рак легенів, четверте – рак шлунка, на ці чотири хвороби припадає половина всіх смертей в онкології.

Експерти звернули увагу і на необхідність спостереження за своїм самопочуттям, своєчасного звернення до лікарів та отримання якісної діагностики.

Раніше ми писали про те, які дії дозволяють тримати під контролем рівень цукру в крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ РАК?

ЯК ВИНИКАЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ РАК?