У холодну і темну пору року нам особливо потрібен цей «сонячний» вітамін!

Вітамін D необхідний нашому організму: від нього залежить здоровий метаболізм, рівень енергії, він допомагає засвоювати корисний кальцій і навіть підтримує когнітивні функції нашого мозку. Доросла людина повинна щодня отримувати 400-600 МО (міжнародних одиниць) цього вітаміну. І якщо влітку для цього достатньо провести 10-15 хвилин на сонці, то в темну і холодну пору року доводиться йти на додаткові хитрощі. Ми зібрали список з простих продуктів, в яких високий вміст «сонячного» вітаміну і які допоможуть нам всім дожити до весни здоровими і активними.

Читайте також:  Кардіолог розповів про сім факторів, які провокують передчасне старіння організму людини

Гриби

Всього 100 грам грибів містять достатньо вітаміну D, щоб покрити добову потребу. Так що додавайте їх до своїх страв або готуйте в якості самостійної трапези.

Лосось

“Дикий” лосось – безсумнівний чемпіон за змістом цього корисного вітаміну. Досить з’їдати дві порції цієї риби в тиждень, щоб підтримувати необхідний рівень «сонячного» вітаміну в організмі.

Палтус

У 100 грамах цієї риби міститься 250% добової норми вітаміну D. А ще палтус багатий корисними жирними кислотами, які необхідні для здоров’я серця і судин.

Креветка

100 грам креветок — це третина добової норми вітаміну D. Головне, стежте, щоб в порції цих корисних морепродуктів було не надто багато солі – надлишок натрію дуже небезпечний для здоров’я серця та інших життєво важливих органів.

Читайте також:  Вчені розповіли про чотири симптоми, які вказують на пухлину мозку

Яйця

Повністю покрити потребу у вітаміні D за допомогою курячих яєць вам не вдасться, так як одна штука містить всього 4% добової норми, але в якості добавки їх варто їсти обов’язково. Сніданок, до складу яких входять яйця – один з найздоровіших варіантів ранкової трапези!

Сир

100 грам сиру покривають 3% добової потреби у вітаміні D. А ще регулярне вживання сиру допомагає знизити ризик інсульту і підтримує здоров’я судин і серця.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News