У холодну і темну пору року нам особливо потрібен цей «сонячний» вітамін!

Вітамін D необхідний нашому організму: від нього залежить здоровий метаболізм, рівень енергії, він допомагає засвоювати корисний кальцій і навіть підтримує когнітивні функції нашого мозку. Доросла людина повинна щодня отримувати 400-600 МО (міжнародних одиниць) цього вітаміну. І якщо влітку для цього достатньо провести 10-15 хвилин на сонці, то в темну і холодну пору року доводиться йти на додаткові хитрощі. Ми зібрали список з простих продуктів, в яких високий вміст «сонячного» вітаміну і які допоможуть нам всім дожити до весни здоровими і активними.

Гриби

Всього 100 грам грибів містять достатньо вітаміну D, щоб покрити добову потребу. Так що додавайте їх до своїх страв або готуйте в якості самостійної трапези.

Лосось

“Дикий” лосось – безсумнівний чемпіон за змістом цього корисного вітаміну. Досить з’їдати дві порції цієї риби в тиждень, щоб підтримувати необхідний рівень «сонячного» вітаміну в організмі.

Палтус

У 100 грамах цієї риби міститься 250% добової норми вітаміну D. А ще палтус багатий корисними жирними кислотами, які необхідні для здоров’я серця і судин.

Креветка

100 грам креветок — це третина добової норми вітаміну D. Головне, стежте, щоб в порції цих корисних морепродуктів було не надто багато солі – надлишок натрію дуже небезпечний для здоров’я серця та інших життєво важливих органів.

Яйця

Повністю покрити потребу у вітаміні D за допомогою курячих яєць вам не вдасться, так як одна штука містить всього 4% добової норми, але в якості добавки їх варто їсти обов’язково. Сніданок, до складу яких входять яйця – один з найздоровіших варіантів ранкової трапези!

Сир

100 грам сиру покривають 3% добової потреби у вітаміні D. А ще регулярне вживання сиру допомагає знизити ризик інсульту і підтримує здоров’я судин і серця.