Холестерин необхідний нашому організму, але якщо баланс «хорошого» і «поганого» порушений, варто переглянути звичний раціон.

На жаль, підвищений рівень холестерину ніяк себе не проявляє і єдиний спосіб контролювати його — регулярно здавати аналізи крові. А ще-стежити за своїм харчуванням, так як саме те, що ми їмо, найбільше впливає на рівень холестерину. Ми зібрали шість найнебезпечніших продуктів, від яких варто відмовитися в першу чергу, якщо у вас виявлений підвищений рівень «поганого» холестерину.

Оброблене червоне м’ясо

Червоне м’ясо необхідно нашому здоров’ю: холестерин, що міститься в ньому, необхідний для створення нових клітин, а також вироблення важливих гормонів. Але все це справедливо тільки для червоного м’яса, приготованого безпечним способом. Що ж стосується продуктів, приготованих з обробленого червоного м’яса, то багато досліджень підтвердили прямий зв’язок між їх вживанням і підвищеним рівнем небезпечного холестерину.

Читайте також:  Шість звичок у їжі, які можуть вказувати на розлад харчової поведінки

Транс-жири

Це, безумовно, найнебезпечніші для нашого здоров’я продукти, які погіршують стан практично всіх важливих органів нашого тіла. Хлібобулочні вироби, які десерти і навіть деякі види шоколаду-всі ці продукти можуть містити транс-жири, які в свою чергу здатні різко підвищити рівень «поганого» холестерину.

Смажені продукти

Будь-які продукти, приготовані у фритюрі, варто їсти якомога рідше, а найкраще — відмовитися від них зовсім. Масло, що використовується під час смаження, розігрівається до екстремально високих температур, що призводить до хімічних реакцій, в процесі яких утворюються транс-жири. А транс-жири підвищують рівень холестерину. Так що ніяких ” фрі ” – для нашої ж користі.

Читайте також:  Лікар-ендокринолог назвала найшкідливіший тип напівфабрикатів

Легкі вуглеводи

Білий рис, білий хліб і макарони, приготовані не з твердих сортів пшениці — найбільш поширені приклади легких вуглеводів. Чим частіше ми їх їмо, тим вище ризик утворення запальних процесів, а також підвищення рівня «поганого» холестерину.

Сухі сніданки

Мюслі і пластівці, залиті молоком — один з найбільш нездорових сніданків, який тільки можна придумати. По-перше, більшість готових сніданків робляться з рафінованих вуглеводів, практично повністю позбавлених клітковини і харчових волокон. По-друге, найчастіше в їх склад входить багато цукру і крохмалю, які збільшують ризик хвороб серця, а також підвищують рівень небезпечного холестерину. Так що тільки вівсянка!

Читайте також:  9 продуктів з високим вмістом селену для гарного сну

Солодка газована вода

Дієта з підвищеним вмістом цукру-одна з головних причин підвищення рівня «поганого» холестерину ЛПНЩ, а також одночасного зниження рівня «хорошого» холестерину ЛПВЩ. На жаль, солодкі напої і фруктові соки — найпоширеніша причина постійно підвищеного рівня цукру в крові, так що краще ними не зловживати. А ще краще – відмовитися від соків і газованої води зовсім.