Тривожні стани і депресії вважаються найбільш поширеними проблемами психічного здоров’я, від яких страждають мільйони людей. Чай з розмарином може їм допомогти, як вважають вчені.

Деякі дослідження показують, що вживання чаю на основі розмарину або вдихання компонентів цієї рослини підвищує настрій і зміцнює пам’ять. Так, в журналі Journal of the American College of Nutrition опублікували підсумки роботи, яка показала, що розмариновий чай допомагає в боротьбі з такими проблемами, як тривога і депресія. Він має антидепресивну і заспокійливу дію, що дієво при розладах психіки.

В іншому дослідженні, результати якого публікує журнал Complementary Therapies in Clinical Practices, стверджувалося, що 500 мг розмарину двічі на день протягом одного місяця знижують рівень тривожності, покращують пам’ять і підвищують якість сну.

Читайте також:  Ранні симптоми, які можна помітити під час розвитку деменції

Розмарин має безліч корисних для здоров’я властивостей. Його регулярне вживання позитивно впливає не тільки на психічне здоров’я, пише The Health Site.

Чай з розмарином містить протизапальні та антимікробні антиоксиданти, що захищають від інфекції. Цей чай дозволяє регулювати рівень цукру в крові, захищати мозок від старіння і нейродегенеративних хвороб, уберігати зір від вікових захворювань очей на зразок дегенерації жовтої плями.

Чай з розмарином сприяє здоровому балансу кишечника, він зменшує запалення, зміцнює травлення, а екстракт розмарину ще й знижує ризик серцево-судинних захворювань.