Експерти розповіли про те, які продукти харчування зазвичай так і норовлять помити, хоча робити цього не потрібно.

Зокрема, інфекціоністи радять не мити перед готуванням птицю і рибу. Миття цих продуктів сприяє поширенню бактерій на прилеглих до миття поверхнях – стільниці, раковини, посуду. Ризик кишкової інфекції при цьому збільшується в багато разів, в той час як при використанні немитих частин тушок ніякої небезпеки в собі не таїть – термообробка вбиває патогенні організми.

Практично з цієї ж причини не рекомендується мити м’ясо. Крім того, зайва волога не дасть приготувати потрібної страви, якщо м’ясо призначалося для смаження.

Також не потребують миття готові салатні суміші з герметичних упаковок. Така зелень надходить у магазини вже промитою, а повторна мийка лише призведе до втрати соку і свіжості.

Іншим продуктом, який не виносить тривалого контакту з водою, є гриби. Вони активно вбирають вологу, про що професійним кухарям добре відомо. Тому вони просто протирають гриби вологим паперовим рушником і відразу після цього кладуть на сковороду.

Що стосується миття яєць, експерти дають таку пораду: якщо і мити курячі яйця, то тільки безпосередньо перед приготуванням, – але не перед тим, як поміщати їх на зберігання в холодильнику. В іншому випадку з яєць виявиться стертий захисний шар, і вони швидко зіпсуються.

Багато миють після варіння макарони. Марно! Так з їх поверхні сходить крохмаль, і навіть при наявності смачного соусу блюдо все одно не вийде таким, як треба.

Джерело: МедікФорум