Допомагає скинути вагу і підтримує здоров’я, зменшує частоту епілептичних нападів і спонукає мозок довго зберігати здатність перебувати в робочому стані – всі ці переваги дає слідування харчуванню, побудованому за принципом кетогенної дієти, заявили західні фахівці.

В повсякденний раціон в рамках кетогенної дієти входять куряче м’ясо, бульйони, овочі, гриби, сметана і сир, яйця (з жовтком), авокадо. Також потрібно пити достатньо води. Споживання вуглеводів має бути обмежене до 35-50 грамів на добу. Білок потрібно вживати, виходячи з розрахунку: до 1,5 грамів на кілограм ваги.

Американські дієтологи констатували, що кетогенна дієта є кращим способом швидко скинути зайву вагу і «заморозити» процеси старіння в організмі.

Читайте також:  Інсульт: солодкі йогурти, червоне м'ясо та випічка збільшують ризик

Неважко зрозуміти, що кетодієта заснована на використанні різних джерел жирів, обмеження вуглеводів і помірному споживанні білка. За словами фахівців, при такому харчуванні організм одержує енергію за рахунок переробки жирових ресурсів, що призводить до зниження вмісту жиру в організмі в цілому.

У свій час кетогенна дієта була розроблена з метою купірування епілептичних нападів у дітей, – і дійсно, довела свою ефективність. Потім її стали масово використовувати спортсмени.

«Таке меню зміцнює кістки і підтримує мозок у активному стані, зменшуючи ймовірність серйозних захворювань, таких як деменція», – висловилися дослідники.

Джерело: МедікФорум