Восени, в пору застуд і грипу, потрібно як слід захищатися від цієї напасті. Але що робити, якщо вже захворів? Застосувати ефективні методи лікування від застуди.

Курячий бульйон

Суп на курячому бульйоні або сам бульйон дуже допомагають при застуді. Це засіб народної медицини використовують вже не перший рік. Адже в складі такого продукту багато мінеральних речовин і білка. Саме в них потребує хворий організм. Також бульйон містить електроліти, які допомагають уникнути зневоднення. Вчені встановили, що курячий бульйон полегшує носове дихання, є протинабряковим, протизапальним і противірусним засобом.

Бузина

Сироп з цієї рослини, стане ефективним засобом від застуди. Виразність симптомів зменшитися, хвороба відступить вже в найкоротші терміни. Крім того, в ягодах є антиоксиданти – поліфеноли, які пригнічують активність вірусів в організмі.

Часник і цибуля

Гострі овочі корисні в якості профілактичного засобу. Вони володіють антибактеріальними, противірусними і протигрибковими властивостями. Завдяки їх споживанню покращаться захисні властивості організму, зміцниться імунітет.

Гарячий чай

Це засіб теж допомагає позбутися від застуди. Діє гарячий чай точно так само, як і курячий бульйон. Тобто позбавить від закладеності носа, допоможе при зневодненні. Також в чаї є поліфеноли і дубильні речовини, які мають антиоксидантні, протизапальні і протипухлинними властивостями. А дубильна кислота в напої допоможе знизити загальне число шкідливих бактерій.

Мед

Ось це точно відомий засіб від застуди, про який знає кожен. Здавна мед вважався лікувальним засобом. І до цих пір використовується як захист від застуд, бактерій. Мед також допомагає вилікувати кашель. Тому він стане незамінним помічником в позбавленні від хвороби.

Цитрусові

Народна медицина також віщає, що треба застосовувати вітамін С при застуді. Апельсини, лимони, лайм, грейпфрут – все це дозволить позбутися від жахливих симптомів. Імунна система стане міцнішою, якщо їх застосовувати в лікуванні.

Ехінацея

Вже давно ехінацея є визнаним засобом від застуди. Траву і корінь цієї рослини використовують більше чотирьох століть. За рахунок вмісту флавоноїдів засіб зміцнює імунну систему, зменшує запалення.

Джерело: МедікФорум