Фахівцями Школи психології при Університеті Рідінга (Великобританія) були отримані дані про те, що регулярне вживання апельсинового соку літніми людьми позитивно позначається на когнітивних здібностях. Цей сік, за словами дослідників, забезпечує головний мозок важливими поживними речовинами.

Вченими був проведений експеримент за участю людей віком (в середньому) 67 років. Протягом 8 тижнів добровольці регулярно вживали по дві склянки апельсинового соку. До контрольної групи увійшли випробовувані, які не пили сік.

Підсумки експерименту виявилися наступними. У добровольців, в раціоні яких був присутній апельсиновий сік, тести продемонстрували поліпшення когнітивних здібностей на 8% в порівнянні з учасниками з контрольної групи.

Читайте також:  Косметолог пояснила посилене випадання волосся восени

Фахівці вважають, що подібна дія на мозок забезпечується комплексом біоактивних речовин апельсинового соку – флавоноїдів, які мають властивість активізувати процеси пам’яті і сигнальні шляхи гіпокампу.

Попереднє дослідження властивостей апельсинового соку, проводилося американськими вченими, показало, що цей напій містить комбінацію фолієвої кислоти, калію і вітаміну С, стимулює оновлення клітин шкіри, покращує стан і зовнішній вигляд шкіри.

Водночас медики обумовлюються, що в апельсиновому соку міститься багато цукру і кислот, і вживати його слід вкрай обачно.

Раніше ми писали про те, які прянощі підвищують опірність організму вірусам в сезон застуд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СІК, ЯКИЙ ЗАХИЩАЄ ВІД ХВОРОБ СЕРЦЯ

Читайте також:  Як знизити рівень холестерину, не виключаючи улюблені продукти з раціону

СПИСОК НАЙКОРИСНІШИХ НАПОЇВ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Джерело: МедікФорум