Чому у одних жінок народжуються близнюки, а іншим це і не світить. Чим схожі близнюки, а чим відрізняються? Ці та інші цікаві факти про двійнята.

Факт №1. Близнюки народжуються часто

З 1980 року народжуваність близнюків збільшилася більш ніж на 70%! Завдяки поширенню ЕКО, схожих один на одного малюків з кожним роком все більше. При цьому значення має національність батьків. Виявляється, у жінок-азіаток шанс народити двійню дуже малий. Близнюки народжуються у однієї мами з 250 пологів. А ось афроамериканки навпаки дуже плідні на близнят. Європейки знаходяться на середньому рівні. Однак, в Європі і Україні вік породіль все підвищується, а пізні пологи часто бувають близнюковими.

Читайте також:  Випадання волосся і не тільки: експерт пояснив небезпеку потрапляння під дощ

Факт №2. Однакові зовні, але різні всередині

Діти можуть бути однояйцевими близнюками, але при цьому генетично вони різні. Не потрібно плутати двійнят і клонів. Ці відмінності і пояснюють, що часто один з близнюків має хронічні хвороби, а його брата або сестру навіть ці недуги ніколи не турбували.

Факт №3. Гени вирішують

Серйозне дослідження близнюків, які були розлучені в дитинстві показало, що незважаючи на різні життя, люди мали спільні риси з близнюком. Наприклад, близнюки, які ніколи один одного не бачили, приймали однакові пози в тих чи інших ситуаціях. Однаково сиділи, стояли, спали. Наприклад, такі люди могли страждати від мігрені, гризти нігті, мати одні пристрасті, любити однакові продукти.

Читайте також:  Що відбувається з мозком під час брехні

Факт №4. Близнюки довше живуть

Дослідження показали, що близнюки часто на 5 років довше живуть простих двійнят. А ті, в свою чергу, переживають на три роки звичайних людей. Вчені пов’язують це з найсильнішим соціальним зв’язком, що виникає між однояйцевими дітьми. Статистика показує, що такі люди більш відповідально ведуть себе і уважніше ставляться до здоров’я, так як вважають, що відповідають ще й за свого близнюка.

Факт №5. Мати двійню – це спадкове

Шанс появи близнюків визначає сукупність двох генів. Це нещодавно з’ясували вчені з Нідерландів. Вони вирішили перевірити, чи може здатність мати двійню передаватися людям у спадок. Виявилося, що може!

Читайте також:  Дієтологи розповіли про вплив кави на мозок людини

Фахівці стверджують, що два гени впливають на виробництво фолікулостимулюючого гормону (ФГС), який допомагає дозрівати яйцеклітини. При високому рівні ФГС шанс дозрівання двох яйцеклітин стає вище. Це і дозволяє появи двох яйцеклітин, готових прийняти сперматозоїди.