Чому у одних жінок народжуються близнюки, а іншим це і не світить. Чим схожі близнюки, а чим відрізняються? Ці та інші цікаві факти про двійнята.

Факт №1. Близнюки народжуються часто

З 1980 року народжуваність близнюків збільшилася більш ніж на 70%! Завдяки поширенню ЕКО, схожих один на одного малюків з кожним роком все більше. При цьому значення має національність батьків. Виявляється, у жінок-азіаток шанс народити двійню дуже малий. Близнюки народжуються у однієї мами з 250 пологів. А ось афроамериканки навпаки дуже плідні на близнят. Європейки знаходяться на середньому рівні. Однак, в Європі і Україні вік породіль все підвищується, а пізні пологи часто бувають близнюковими.

Факт №2. Однакові зовні, але різні всередині

Діти можуть бути однояйцевими близнюками, але при цьому генетично вони різні. Не потрібно плутати двійнят і клонів. Ці відмінності і пояснюють, що часто один з близнюків має хронічні хвороби, а його брата або сестру навіть ці недуги ніколи не турбували.

Факт №3. Гени вирішують

Серйозне дослідження близнюків, які були розлучені в дитинстві показало, що незважаючи на різні життя, люди мали спільні риси з близнюком. Наприклад, близнюки, які ніколи один одного не бачили, приймали однакові пози в тих чи інших ситуаціях. Однаково сиділи, стояли, спали. Наприклад, такі люди могли страждати від мігрені, гризти нігті, мати одні пристрасті, любити однакові продукти.

Факт №4. Близнюки довше живуть

Дослідження показали, що близнюки часто на 5 років довше живуть простих двійнят. А ті, в свою чергу, переживають на три роки звичайних людей. Вчені пов’язують це з найсильнішим соціальним зв’язком, що виникає між однояйцевими дітьми. Статистика показує, що такі люди більш відповідально ведуть себе і уважніше ставляться до здоров’я, так як вважають, що відповідають ще й за свого близнюка.

Факт №5. Мати двійню – це спадкове

Шанс появи близнюків визначає сукупність двох генів. Це нещодавно з’ясували вчені з Нідерландів. Вони вирішили перевірити, чи може здатність мати двійню передаватися людям у спадок. Виявилося, що може!

Фахівці стверджують, що два гени впливають на виробництво фолікулостимулюючого гормону (ФГС), який допомагає дозрівати яйцеклітини. При високому рівні ФГС шанс дозрівання двох яйцеклітин стає вище. Це і дозволяє появи двох яйцеклітин, готових прийняти сперматозоїди.