Градусник – необхідна річ в будь-якій аптечці. Останнім часом звичайним ртутним термометрам почали складати конкуренцію сучасні електронні градусники. Медики розповіли про недоліки і переваги кожного виду.

Так, ртутні градусники значно дешевше електронних. Вимірюючи температуру першим видом, можна не особливо ретельно притискати руку до тіла, тримати градусник під будь-яким нахилом, при цьому отримати точний результат. Чого не скажеш про електронні: потрібно постійно стежити, щоб його положення було правильним, інакше є ризик отримати спотворені дані.

За тривалістю вимірювання температури виграшну позицію займає електронний, йому знадобиться всього 30 секунд. Чого не скажеш про ртутний, використання якого передбачає витрату мінімум 7 хвилин.

Так само серед явних мінусів ртутного термометра – його небезпека. При пошкодженні такого градусника вивільняються небезпечні для людини ртутні пари. Електронний же термометр безпечний. Однак і він не без вад. Такий градусник працює на батарейках, які треба міняти, інакше вони можуть “сісти” в самий не підходящий момент.