Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), можуть з’являтися в організмі і залишатися в ньому непоміченими. Їх розвиток, не виявляється ніякими особливими симптомами, може тривати таким чином місяці і роки.

Хламідіоз. При відсутності необхідного лікування хламідіоз може викликати запальні захворювання органів малого тазу, стати причиною безпліддя або позаматкової вагітності, передчасних пологів. Серед специфічних симптомів хламідіозу лікарі виділяють печіння при сечовипусканні і неприємні виділення з піхви або ануса. Однак найчастіше ця інфекція протікає таємно: ніяких ознак, які б дозволили запідозрити захворювання, не виникає.

Мікоплазмоз. Дану інфекцію викликають бактерії, розмноження яких в організмі може займати дуже тривалий час (рахунок може йти на місяці і роки). Так як симптоми можуть бути відсутніми, людина не буде підозрювати, що вже давно хвора. Без лікування мікоплазмоз може провокувати пошкодження фаллопієвих труб, а також проблеми з фертильністю.

Герпес. Так, у багатьох випадках впізнати генітальний герпес неважко – його видають характерні болючі червоні висипання і пухирі. Але буває і так, що симптоми інфекції виявляються занадто слабкими, щоб їх можна було помітити. Приміром, на геніталіях утворюється лише одна червона цятка, яка до того ж не буде боліти так, щоб виникала підозра про щось недобре.

Гонорея. Одне з найнебезпечніших венеричних захворювань, здатних розвиватися безсимптомно. З тих ознак, які вказують на інфекцію, можуть спостерігатися біль і печіння при сечовипусканні, виділення з піхви, вагінальні кровотечі між менструаціями. При найбільш драматичному сценарії розвитку хвороби її збудники проникають у кров або суглоби, і для людини це може бути смертельно небезпечним.

ВІЛ. У деяких випадках приблизно рік після зараження людина може не здогадуватись, що вона хвора – вірус на першій стадії ніяк себе не проявляє. На наступному етапі можуть виникати такі симптоми, як висока температура, висип, збільшення лімфовузлів, тонзиліт. Їх часто інтерпретують невірно, сприймають як ГРВІ. Проблема в тому, що навіть ці ознаки можуть не проявлятися (у багатьох ВІЛ-інфікованих їх не було).

Що важливо: якщо був незахищений секс, то обов’язково через півроку потрібно здати аналіз на ВІЛ.

Сифіліс. Захворювання здатне безсимптомно існувати в організмі довгі роки. У занедбаному вигляді він вражає серце, кровоносні судини, мозок, внутрішні органи, нервову систему.

Що важливо: медики радять пам’ятати, що практично будь-яка ІПСШ може протікати без прояву симптомів, тому після контакту з новим партнером має сенс відвідати лікаря і здати всі аналізи.

Джерело: МедікФорум