Та чи інша форма тривожного розладу може залишатися невиявленою протягом тривалого часу.

Пандемія коронавірусу і пов’язані з нею соціальні зміни посприяли тому, що число людей, схильних до тривожності і надмірного занепокоєння, зросла.

Хоча занепокоєння в цілому є нормальною частиною життя, воно може стати важко керованим станом, негативно впливає на якість життя і сприяє розвитку і посиленню тривожного розладу.

Психотерапевт Олена Туроні (Elena Touroni) (інститут BWRT) розповіла в інтерв’ю виданню Express, що багато симптомів тривожного розладу бувають схожі на симптоми інших хвороб.

«Хоча тривога в значній мірі є компонентом психічного здоров’я, вона проявляється і фізичними симптомами, які можуть збивати з пантелику», – говорить лікар.

Читайте також:  Названі протиракові продукти, які здатні збільшити тривалість життя

За словами доктора Туроні, фізичними ознаками тривоги є серцебиття, утруднене дихання, нудота, біль у грудях або животі – ці стани можуть бути помилково прийняті за проблеми з фізичним здоров’ям у вигляді хвороб серця, респіраторних або шлунково-кишкових захворювань.

Також лікар зазначає, що симптоми тривоги можуть збивати з пантелику і навіть лякати тих, хто ніколи не страждав від тривожних розладів раніше.

Тим більше, що тривожність в деяких випадках проявляється нетривіальними і важкими станами. Наприклад, якщо людина зазнає конверсійного розладу, вона може зіткнутися з тимчасовою сліпотою або двоїнням в очах, частковим паралічем ніг, псевдо-припадками, які можуть імітувати епілепсію, втратою голосу або проблемами з промовою, провалами в пам’яті. Якщо відчуває панічну атаку, може здаватися, що він переживає Серцевий Напад і близький до смерті, настільки фізично може бути важко.

Читайте також:  Дієтолог назвав найпростіший спосіб позбутися небезпечного жиру на животі

Найбільш часті симптоми тривожного розладу. Існує ряд станів, як фізичного, так і психічного характеру, які найчастіше пов’язані з тривогою, підкреслює лікар. Ось їх найбільш типові ознаки.

  • Мозковий туман і проблеми з пам’яттю.
  • Нав’язливі думки.
  • Утруднене дихання, гіпервентиляція або задишка.
  • Прискорений пульс або прискорене серцебиття.
  • Відчуття тріпотіння в животі.
  • Слабкість або поколювання в руках і ногах.

Як відрізнити тривогу від паніки. Олена Туроні пояснює:

– Напади тривоги зазвичай викликаються чимось конкретним і, як правило, активізуються після періоду надмірного занепокоєння, в той час як напади паніки виникають несподівано, а симптоми мають тенденцію бути більш серйозними. Вони можуть включати в себе параліч, дисоціацію або відчуття виходу з тіла, нудоту, і біль у животі, відчуття близькості смерті.

Читайте також:  Названо 5 найкращих звичок, яким наслідують люди зі здоровим холестерином