ГоловнаНовини Здоров'я6 «вбивць» імунної системи в повсякденному житті

6 «вбивць» імунної системи в повсякденному житті

Хочете мати міцне здоров’я, уникайте імунних “вбивць”, які ховаються в повсякденному житті. До їх числа відносяться неправильне харчування, поганий сон, стрес, холодні ноги та інші фактори.

Імунітет

За словами медиків, імунна система організму ніколи не спить: вона постійно зайнята відлякуванням бактерій і вірусів, завдяки чому мінімізується ймовірність постраждати від того чи іншого захворювання. Однак у повсякденному житті існують справжні “вбивці” імунної системи, які пригнічують її функцію і загрожують нам багатьма недугами, включаючи найнебезпечніші.

Нездоровий раціон. Картопля фрі, чіпси, шоколад – якщо ми їмо занадто багато, організму починає бракувати важливих поживних речовин. В результаті базові процеси, включаючи роботу імунної системи, більше не можуть здійснюватися оптимально, і людина стає більш сприйнятливим до вірусів і бактерій.

Дослідники з Університету Бонна підтвердили це в дослідженні. Їх дані говорять про те, що імунна система реагує на харчування з високим вмістом жирів і калорій так само, як на бактеріальну інфекцію. Така реакція може, в свою чергу, мати драматичні наслідки: наприклад, різко прискорити розвиток судинних захворювань або діабету 2 типу.

Читайте також:  Кілька продуктів, які прискорюють очищення печінки і втрату жиру на животі

Холодні ноги. Прислів’я недарма стверджує, що ноги потрібно тримати в теплі. Наше тіло реєструє на охолодження ніг: воно намагається захиститися від подальшої втрати тепла, для чого звужує всі кровоносні судини. Це означає, що важливі для захисту організму слизові оболонки починають погано забезпечуватися кров’ю. Через холодні і сухі слизові оболонки хвороботворні віруси легше проникають в організм.

Недолік сну. Нічний сон – це період посиленої роботи тіла по відновленню: в ньому вивільняється дуже багато речовин, які зміцнюють захисні сили організму. Щоб мати гарне здоров’я, спати потрібно достатньо. Той факт, що організм людей з постійним недосипом має знижену здатність утворювати антитіла, важливі для імунного захисту, неодноразово підтверджувався дослідженнями.

Читайте також:  Вчені: стовідсотково здорової дієти не існує

“Щоб організм боровся з інфекційними збудниками якнайкраще, потрібно спати близько 8 годин на добу. З менш ніж 6 годинами сну наше здоров’я може значно постраждати в довгостроковій перспективі”, – підкреслюють експерти.

Куріння. Особливо небезпечним для імунної системи є те, що куріння пошкоджує в бронхах війки, які беруть на себе функцію збору сміття в наших легенях. Ці тонкі волоски хвилеподібними рухами переносять всі забруднюючі компоненти, а також патогени назовні. У курців такі вії атрофуються.

Куріння призводить до збільшення періоду загоєння і збільшення тяжкості захворювання в разі простудних захворювань, причому навіть якщо воно пасивне, відзначають наукові фахівці.

Стрес. Звичайно, в повсякденному житті стресу не уникнути, але головне, щоб стрес не перейшов в хронічну фазу. Багато досліджень показали, що тривалий стрес впливає на захист організму від патогенів: клітини-кілери, що містяться в крові, захищають нас від вірусів, бактерій і грибків, стають неактивними, а кількість імунних клітин зменшується. Як результат, сприйнятливість до всіх хвороб різко збільшується. За словами вчених, на людей, які перебувають у стані постійного стресу, навіть щеплення діють гірше, ніж на інших.

Читайте також:  Чому ні в якому разі не можна зрізати запліснявілу частину з хліба і вживати залишок в їжу

Алкоголь. Спиртне знижує не тільки поріг гальмування, але і наш імунний захист. Наприклад, вчені з Університету Лояла в Чикаго виявили, що в організмі через кілька годин після вживання алкоголю стає менше моноцитів (імунних клітин) і природних клітин-кілерів. Це призводить до того, що організм гірше відбиває вплив вірусів того ж грипу, а вже існуючі в ньому захворювання – посилюються.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News