ГоловнаНовини Здоров'яДослідження виявило ідеальний продукт для мозку

Дослідження виявило ідеальний продукт для мозку

За даними дослідження, проведеного в США, одним з найбільш корисних продуктів для мозку є молоко – завдяки молочним вуглеводам поліпшується його функціонування. Про знахідку вчених пише журнал Current Developments in Nutrition.

Молоко

Молоко при відсутності непереносимості лактози може бути ідеальним продуктом для підтримки мозку в хорошому стані. Нове дослідження Медичного центру Університету Канзасу виявило його позитивний ефект на когнітивну діяльність.

У цьому проекті учасники, 44 дорослих людини, пили яблучний сік, молоко і воду. Вода служила контрольною змінною, а два інших напою-джерелом вуглеводів. Вчені встановили, що молоко допомагає людям краще справлятися з тестами, що вимагають розумової напруги.

Читайте також:  Названий один з найпростіших способів стати стрункішим

Дослідження виявило, що більш високе споживання молочних продуктів пов’язане із зростанням концентрації в мозку антиоксиданту глутатіону , використовуваного для боротьби з окислювальним стресом.

«У людей, які вживали три порції молочних продуктів в день, рівень антиоксидантів був приблизно на 30 відсотків вище, ніж у тих, хто вживав менше половини порції», – повідомляється в публікації.

На питання, як споживання молочних продуктів може привести до збільшення глутатіону в мозку, дослідники відповідають, що це може бути пов’язано з амінокислотою цистеїном, якою насичені молочні продукти. Цистеїн відіграє важливу роль у виробництві глутатіону. Крім того, “молочка” насичена кальцієм і рибофлавіном – ці речовини теж підтримують його високий рівень.

Читайте також:  7 порад, які допоможуть відтермінувати старіння на 5-10 років

Враховуючи дані результати, вживання достатньої кількості молочних продуктів слід вважати дуже важливим для збереження здоров’я мозку, резюмують наукові фахівці.

“Вживаючи молоко, Ви краще задовольняєте потреби мозку в поживних речовинах”, – констатують вони.

Тепер вчені хочуть визначити ідеальний для вживання молока час, щоб зробити його позитивний вплив на когнітивне здоров’я максимально сильним.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News