Давайте розберемося, яке молоко все ж варто пити: козяче, рослинне або коров’яче? Чи варто додавати його в каву і чи так шкідливі в молоці гормони? Лікар-гастроентеролог Олексій Парамонов розвінчує міфи.

Міф 1: Рослинне молоко набагато корисніше, ніж натуральне

«Рослинне молоко» виготовляють з різних інгредієнтів: кокоса, горіхів, сої, вівса. Це гарна новина для тих, у кого непереносимість лактози, так як такий продукт її не містить. Втім, як і холестерин, хоча він в малих дозах навіть необхідний людському організму. Його трохи в тваринному молоці, але все ж він там є. Горіхове молоко досить калорійне, а ось вівсяне навпаки, його вибирають люди, які худнуть.

Міф 2: Чим старшою стає людина, тим менше їй слід пити молока.

Кальцій необхідний як дорослій людині, так і молодій, каже лікар-гастроентеролог Олексій Парамонов. Всім відомо, що молочні продукти містять багато кальцію, який добре засвоюється. У молоці є вітамін Д. З віком у людей втрачається фермент, який допомагає засвоювати лактозу. Але якщо ваш організм справляється з цим, немає потреби відмовлятися від молочних продуктів.

Міф 3: Магазинне молоко шкідливе, воно поступається парному.

Насправді, покупне молоко чистіше, так як парне може бути заражене, якщо корова хворіє. Воно вимагає кип’ятіння або пастеризації. А магазинне молоко, до всього іншого, ще й нормалізовано. Тим не менш, якщо господар стежить за гігієною і здоров’ям своєї худоби, він отримає гарне і корисне молоко. Але, на жаль, у міському середовищі знайти його дуже складно.

Міф 4: Сучасне молоко містить багато антибіотиків і гормонів.

Насправді це не таке вже й поширене явище. Навіть якщо в молоці містяться гормони, вони ніяк не проявляться. Антибіотики використовуються тільки для лікування хвороби тварини. Але великий обсяг ліків може зіпсувати всю партію, тому виробники не стануть так ризикувати.

Міф 5: Не можна пити каву з молоком, так як вони вбивають корисні властивості один одного.

Вживання кави до трьох чашок в день для здорової людини навіть корисно. Ніяких підстав вважати, що молоко + кава шкідливо, немає. Проте все ж є виняток – рефлюксна хвороба.

Міф 6: Не потрібно пити молоко разом з солоними або кислими продуктами.

– Сіль в принципі не є корисною, але в поєднанні з молоком ще шкідливішою вона не стане, – розповідає Олексій Парамонов. – Кислота ж створожує молоко, що все одно відбудеться в шлунку. Так що ніяких підстав про шкоду їх сумісності немає.

Міф 7: Козяче молоко набагато корисніше, ніж коров’яче.

Насправді все це справа смаку. Ніякої принципової різниці в їх корисності немає. Є лише невеликий виняток – алергія на білок коров’ячого молока.