Якщо організм потребує якихось вітамінів і мікроелементів — він неодмінно вам про це повідомить, найголовніше: зрозуміти його “натяки” і вчасно прореагувати.

Кровоточивість ясен — ознака нестачі вітаміну С в організмі. Потрібно звернути увагу на своє харчування, потрібно їсти багато цибулі, часнику, фруктів, овочів, лимона.

Гусяча шкіра на ліктях — ознака нестачі вітаміну С і А в організмі. Вітаміну А дуже багато у всіх овочах і фруктах помаранчевого кольору: моркві, гарбузі, помідорі, абрикосах, куразі і т. д. Треба зазначити тільки те, що вітамін А засвоюється з олією.

Суха шкіра тіла — нестача вітаміну Е. В горіхах, жирній рибі, в рослинній олії.

Ламкі нігті і погані волосся — не вистачає організму вітамінів групи в і кальцію. Багато вітамінів групи В у проростках зерен.

Ви стали дратівливими й погано спите — це говорить про те, що організму не вистачає магнію і калію. Налягайте на банани, курагу, чорнослив і буряк.

Їсте багато солоного (помідори, огірки, оселедець) — це ознака наявності інфекції в організмі, або загострилися запальні процеси, насамперед у сечостатевій системі.

Якщо у вас судоми ніг по ночах — ознака нестачі в організмі калію і магнію. Потрібно звернути увагу в їжі саме на продукти, які містять ці мінеральні елементи.

Не можете утриматися від солодкого — можливо, що ваша нервова система працює на знос, і вам потрібне швидке енергетичне підживлення — глюкоза. Ну що ж, якщо у вас немає діабету, то не забороняється. Тільки в цьому випадку потрібно їсти мед, гіркий шоколад, щоб не виникали проблеми з боку шлунково-кишкового тракту.

Тяга до кислих продуктів — можливо, у вас знижена кислотність. І навпаки — якщо ви не можете їсти лимон, навіть кефір, у вас з’являється печія, тяжкість у шлунку, то у вас підвищена кислотність шлункового соку. І в тому, і в іншому випадку необхідно відновити нормальну кислотність шлункового соку.

Якщо вас тягне на гірке, то у вас проблеми з шлунково-кишковим трактом. Тут підійде дуже м’яке і розумне очищення організму.

Хочеться гострого — якщо в міру, то можна — це стимулює травлення. Але надто багато — дратується слизова оболонка шлунково-кишкового тракту.

Потреба в прісній їжі — у вас гастрит або проблеми з печінкою. Допомагайте своєму організму, так як прісна їжа знімає спазми, заспокоює шлунок.

Якщо вся ваша їжа прісна, то це говорить про депресію.

Якщо вам хочеться погризти насіння, можливо, вам не вистачає антиоксидантів. Гризіть на здоров’я, тільки потрібно пам’ятати, що воно повинно бути промитим, трохи підсушеним. Та й руки повинні бути чистими.

Якщо вас тягне на морепродукти, швидше за все, мова йде про нестачу йоду в організмі. Слідуйте своїм бажанням і додайте в раціон волоські горіхи і йодовану сіль.

Якщо ви надмірно любите кисле, ви стимулюєте печінку, жовчний міхур. Організм сам вимагає ці продукти. Їжте лимон і журавлину. Крім того, в простудний час потрібно багато вітаміну С, а в цих продуктах його як раз багато.