Три порції молочних продуктів в день ефективно сприяють зниженню ризику серцево-судинних захворювань.

Виражений позитивний ефект молочних продуктів для здоров’я міокарда виявило недавнє дослідження вчених з Університету Макмастера (Канада). Фахівці здійснили експеримент з участю 136 000 чоловік віком від 35 до 70 років, в ході якого відомості про стан здоров’я людей збиралися протягом дев’яти років.

За час спостережень 6 796 учасників проекту померли, у 8 555 були діагностовані серцево-судинні захворювання. Вчені акцентували свою увагу на кореляції між особливостями харчування і станом здоров’я випробовуваних. В результаті вони прийшли до висновку про те, що вживання трьох порцій жирних молочних продуктів в день покращують стан серцевого м’яза. Одна порція, за словами вчених, це склянка молока або йогурту в 244 грама, 15 грамів сиру або 5 грамів вершкового масла.

«Ми встановили: якщо середній показник споживання молочних продуктів за добу у людей становив 3,2 порції, то ризик смерті від серцево-судинних катастроф знижувався до 2,2%», – повідомили, зокрема, автори роботи.

Зазначимо, що фахівці Школи філософії і політики живлення Фрідмана при Університеті Тафтса, про дослідження яких повідомляв American Journal of Clinical Nutrition, також заявляли про те, що вживання молочних продуктів, всупереч численним дієтологічним теоріям про небажаність їх вживання, – насправді зміцнюють серце і судини. При цьому медики констатували, що люди з більш високою концентрацією молочних жирних кислот у своєму раціоні харчування в цілому на 42% менше схильні до смерті від інсульту.

Раніше ми писали про те, що корисно знати про молочні продукти кожній людині, яка хоче почати активно їх вживати.