Щоб мати ясну голову і міцну психіку на старості років , краще замінити цукор на мед. Експерименти з тваринами , проведені новозеландськими вченими , дозволили дослідникам виявити нові аспекти впливу меду на організм. Виявилося , що цей продукт покращує пам’ять і знижує рівень тривожності .
 
Протягом року дослідники з Університету Ваїкато у Гамільтоні тримали пацюків на дієтах з різними джерелами глюкози : одна група гризунів вживала мед , інша – сахарозу , а третю годували продуктами , що не містять цукор. Тваринам пропонувалися різні завдання , і при цьому фахівці регулярно порівнювали своїх підопічних на предмет прояви неспокою і просторової пам’яті.
 
У ході експериментів стало очевидно , що найбільш сприятливий вплив на тварин справляло вживання меду . Так , пацюки , які його їли , майже в два рази більше часу проводили у відкритих експериментальних лабіринтах , ніж ті хто вживали сахарозу і не вживали цукор – тобто , у « медових » тварин був найнижчий рівень тривожності . Ці пацюки не боялися заходити в складні ділянки лабіринту , і у них помітно краще проявлялася просторова пам’ять.
 
Вчені вважають , що регулярне вживання меду знижує рівень занепокоєння й покращує пам’ять на тлі процесів старіння організму. Цю сприятливу дію меду фахівці пов’язують з його потужними антиоксидантними властивостями.