В Україні поширено використовувати лікувальні рослини для позбавлення від захворювання. Вважається, трави абсолютно безпечні для здоров’я. Помилкова думка незнаючих людей.

Меліса лимонна

Ця рослина дозволяє знизити тривогу, стати працездатнішим, поліпшити пам’ять, посилити увагу. У настою з додаванням меліси приємний аромат, смак, трава здається нешкідливою. Частий прийом меліси завдає шкоди за рахунок токсичної речовини в складі-цитраля. Зловживання призводить до тяжкості, тиску в скроневій, лобовій області, сонливості, загальмованості, запаморочення, головних болів. Відразу людина не відчуває побічних ефектів, вони проявляються через два-три тижні регулярного прийому.

Ромашка аптечна

Засіб має жовчогінну, протизапальну, спазмолітичну дію, використовується замість звичних знеболюючих, для заспокоєння. Рослина здатна нашкодити здоров’ю вагітних і годуючих матерів, жінок з сильними щомісячними втратами крові. Все через властивості розслабляти гладку мускулатуру. Також аптечна ромашка загальмовує всмоктування сполук заліза з травної системи в кров, можлива залізодефіцитна анемія.

М’ята перцева

Вкрай поширений компонент, який широко використовується в кулінарії. М’ята надає спазмолітичну дію, знижуючи тиск, допомагаючи позбутися від менструальних болів, кишкових. Безконтрольне додавання м’яти в чай та інші напої може нашкодити здоров’ю. У складі м’яти є ментол, що пригнічує дихальний центр, що знижує інтенсивність серцевих скорочень. Збільшується ризик побічних ефектів у страждаючих брадикардією, бронхіальною астмою. У чоловіків можлива еректильна дисфункція.

Звіробій

Лікарська трава має седативну і протизапальну дію. Якщо зловживати її прийомом, утворюються порушення роботи травного тракту: виникнуть біль в печінці, запор, неприємна гіркота в роті. Слабкість, сонливість, розсіяна увага — перелік негативних здоров’ю ефектів вкрай широкий.

Полин

З давніх-давен полин використовували в якості допоміжного травленню рослини, для посилення апетиту. Ліки на основі полину здатні придушити больовий синдром, сприяють пом’якшити болі при захворюваннях жіночої статевої системи. Велика кількість полину в раціоні зашкодить здоров’ю: трава буде діяти як галюциноген, викликає марення, припадки, схожі на епілептичні.

Лікарські рослини не дарма називаються лікарськими – трави призначені для лікування різних станів і захворювань. Їх застосування те саме, що застосування медикаментів – таблеток, мазей, капсул, ін’єкцій. Не в настільки сильному дозуванні, але трави здатні нашкодити здоров’ю. Тому перед використанням подібних компонентів треба обов’язково проконсультуватися з лікарем.