Дуже важливо їх викрити і вчасно вилікувати!

Рання осінь – саме час “застуди”. Більшість з них пройдуть через п’ять-сім днів, здавшись під натиском молока з медом і гарячого чаю з лимоном, але в деяких випадках хвороба може перейти в більш серйозні стадії і обернутися бронхітом, грипом або навіть пневмонією. Важливо не пропустити перші тривожні сигнали і вчасно вжити заходів, щоб захопити хворобу на самому початку. Обов’язково зверніть увагу на ці симптоми — і будьте здорові!

Ломота і болі в тілі

Симптоми грипу та застуди, особливо на ранніх стадіях, дивно схожі — і саме тому легко помилитися. Але є один сигнал, який з майже стовідсотковою ймовірністю попереджає про початок грипу — це болі в тілі. І мова йде не тільки про ломоту в суглобах, але і про біль у внутрішніх органах, наприклад, шлунку. Отже, якщо на тлі «простудних» симптомів ви відчуваєте біль і ломоту в інших частинах тіла, крім горла або голови, можливо, вам знадобиться лікування від грипу.

Читайте також:  Дієтологи розповіли про головні відмінності корисних і шкідливих грибів

Болі в горлі

При застуді може боліти горло (і ця хвороба найчастіше починається з відчуття подразненого горла), але якщо біль нестерпний, якщо вночі ви прокидаєтеся від нього і вам важко їсти або пити, швидше за все, ви маєте справу з стрептококовою ангіною. Зверніться до лікаря, можливо, вам знадобиться лікування антибіотиками!

Болі у вусі

Застуда може перейти в вушну інфекцію – і відбувається це частіше, ніж нам хотілося б. Справа в тому, що слиз і мокрота, які накопичуються під час застуди в горлі і носі, можуть потрапити у вухо і викликати запалення і вторинну інфекцію. Так що вчасно очищайте від слизу горло і ніс — і обов’язково звертайтеся до лікаря, якщо відчуваєте біль або мокротиння у вухах.

Читайте також:  Що буде з тілом, якщо відмовитися від цукру на 30 днів: результати експерименту

Застуда ніяк не проходить

Нормальний час, за який застуда повинна пройти, становить п’ять-сім днів. Якщо протягом цього строку не настає полегшення, це може свідчити про те, що хвороба перейшла в більш серйозне захворювання — наприклад, синусит, при якому бактеріальна інфекція проникає в носові пазухи і викликаючи в тому числі страшні головні болі. Обов’язково повідомте лікаря, якщо лікування від застуди не приносить результату протягом тижня або більше!

Ви ніяк не можете вилікувати кашель

Кашель, який не проходить протягом двох тижнів і більше, може бути ознакою бронхіту або навіть запалення легенів. Обов’язково зверніться до лікаря, щоб виключити пневмонію (або вчасно отримати лікування, якщо все-таки вона), якщо ж це бронхіт, пам’ятайте, що в більшості випадків це захворювання викликають віруси, і тому лікування антибіотиками не принесе користі. А ще — обов’язково багато пийте, так як при обох цих захворюваннях організм страждає від зневоднення.

Читайте також:  Лікарка назвала один із найкращих продуктів для підвищення рівня заліза

У вас кривава діарея

Це досить очевидно, але, як показує досвід багатьох лікарів, про це варто нагадати: при застуді вас не має нудити, а ваш стілець повинен залишатися нормальним. В іншому випадків, найімовірніше, мова йде не про простудне захворювання, а про харчове отруєння або навіть вірусне інфекціювання гастроентеритом. Обов’язково зверніться до лікаря і якомога більше пийте: при такому захворюванні тіло швидко втрачає воду.

У вас труднощі з диханням

Хрипи, задишка, поверхневе дихання і брак повітря — все це ознаки дуже серйозного захворювання, званого ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень). Ті, хто раніше хворів пневмонією, а також люди старшого віку повинні бути особливо обережні в разі застуди, так як у них вищі шанси «зловити» ХОЗЛ. Тому уважно стежте за станом здоров’я себе і близьких і при перших насторожуючих ознаках терміново звертайтеся до лікаря.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News