Вважаєте себе охайним? Думаєте, що правилами гігієни вас навчили ще в дитинстві і з тих пір ви точно знаєте, як убезпечити себе від вірусів і бактерій? Готові посперечатися, що це не так. Як мінімум одну помилку з нашого списку ви повторюєте день у день. А може бути, і всі п’ять.

1. Мити чашку щодня

Якщо ви єдиний, хто п’є з цієї чашки, то постійне миття принесе більше шкоди, ніж користі – така думка експерта з інфекційних захворювань і професора педіатрії Джефрі Старк з Бейлорського медичного коледжу. Особливо це актуально для офісів, оскільки історія губки із загальної кухні, як правило, є для нас загадкою. Хто і що мив нею до вас, і які мікроби могли не ній залишитися? Якщо у вас немає відповіді на це питання, краще не ризикуйте: губка для посуду – це ідеальне середовище для розмноження бактерій.

Читайте також:  Як прийти у форму: скільки разів на тиждень потрібно тренуватися
2. Не чіпаєте дверну ручку, коли заходите в громадський туалет

Припустимо, небезпеки чимось заразитися через брудну ручки ви уникнете, але що далі? Як заклацнути замок або натиснути кнопку спуску? Як відірвати папір? У будь-якому випадку, доведеться щось помацати. Так що простіше не відкривати двері брутальним стусаном ногою, а просто ретельно помити руки при виході.

3. Затримуєте дихання, коли хтось чхає або кашляє

Застуда

Такий прийом врятує, тільки якщо ви затримаєте дихання і негайно побіжите в протилежному напрямку від хворого. Ну, або розвинете в собі здатність не дихати хвилин 10, тому що дрібнодисперсна суміш із слини і слизу залишається в повітрі набагато довше, ніж може обходитися без кисню звичайна людина.

Вихід? Не чіпайте обличчя в громадських місцях. Так ви, як мінімум, не доставите вірус власними руками своїх же слизовим.

Читайте також:  4 неочевидні ознаки проблем з очима
4. Миєте руки твердим милом

Через постійну вологість на звичайному шматку мила можуть цілком комфортно існувати кишкова паличка, стафілокок та інші бактерії. Користуйтеся рідким милом – це набагато безпечніше.

5. Користуєтеся електричною сушаркою для рук

Сушарка для рук

За підрахунками вчених з університету Лідса, небезпечних мікроорганізмів в повітрі навколо таких пристроїв виявилося в 27 разів більше, ніж навколо стійки з паперовими рушниками. Струмені теплого повітря поширюють бактерії і на тих, хто користується сушарками, і на тих, хто просто стоїть поруч. «Наступного разу, коли ви вирішите висушити руки в громадському туалеті за допомогою електричної сушарки для рук, можливо, ви самі того не бажаючи, допоможете бактеріям розповсюдитися навколо себе, або ж бактерії з рук інших людей потраплять на вас», – пояснює професор Марк Вілкокс, керівник дослідницької групи.

Читайте також:  Як подолати тривожність: названий простий, але ефективний метод контролю своїх думок
6. Витираєте кришку на чужому картонному склянці або шийку пляшки

Залишки слини все одно вже потрапили в напій, і, скільки б ви не терли горлечко, від бактерій не позбутися. Більше того, коли цю процедуру ви проводите брудними руками чи краєм власного одягу, ще пара мільйонів мікроорганізмів потрапляють на тару, а потім – до вас в рот.

7. Дотримуєтеся «правила п’яти секунд».

На підлозі

Звичайно, це не стільки правило, скільки жарт з дитинства, але все одно деякі дорослі досі щиро вірять, що на їжу, яка пролежала на підлозі менше п’яти секунд, не встигають «стрибнути» бактерії. Вчені з Університету Клемсона повідомляють, що 99% мікроорганізмів, що потрапляють на їжу в той момент, коли вона стосується статі. «Правило п’яти секунд повинно стати правилом нуля секунд», – заявляє фахівець з інфекційних захворювань доктор Рой Галік.