Зверніть увагу на свої почуття і емоції оточуючих.

Час від часу кожен з нас стикається з чорними смугами в житті, будь то неприємності на роботі, проблеми в сім’ї або розбите серце. Час здатне зцілити багато рани, але іноді вам може знадобитися допомога у подоланні життєвих негараздів. Саме тому багато хто воліє розповісти про свої проблеми психотерапевту, який здатний налаштувати на потрібний лад і підтримати у вирішенні виниклої проблеми.

Вся суть терапії полягає в тому, що доктор допомагає вам зрозуміти себе, а разом ви розробляєте керівництво для того, щоб жити повним і насиченим життям. Всі сеанси розділені на початковий, проміжний і кінцевий етапи, і на завершення кожної стадії повинні бути досягнуті конкретні цілі. На першому етапі лікар буде працювати з вашою вразливістю, для цього може знадобитися багато часу, а також велика ступінь довіри і повагу між вами. Проміжний етап полягає в розробці плану позитивних змін, а фінальний в їх поступовому впровадженні у ваше життя.

У середньому сеанс у терапевта проходить один раз в тиждень і триває близько 50 хвилин, але, у разі кризового стану клієнта чи його бажання прискорити реабілітацію, можуть знадобитися сеанси два рази в тиждень.

Тепер, коли ви знаєте, що представляє із себе психотерапія, чи готові ви вдатися до неї? Нижче ви знайдете кілька ознак того, що вам можуть знадобитися послуги терапевта.

Ви не можете ефективно справлятися з важкими ситуаціями

Ось одна з найчастіших причин, чому люди вдаються до допомоги психотерапевта. Порушення ефективності подолання проблем і високий рівень стресу ведуть до кризи. Якщо ви раніше могли відмінно впоратися з будь-якою ситуацією, але раптом помічаєте, що ваш неспокій триває довше, ніж 9-15 годин, можна розглянути можливість походу до терапевта.

Читайте також:  5 ознак, що ви п'єте занадто багато алкоголю
Ви готові до тривалої роботи над собою

Психотерапевти стверджують, що лікування ментальних проблем не проходить швидко. Хоча люди думають, що отримати задоволення від життя можна в один момент, насправді це важка робота, особливо на початку терапії. Це пов’язано з тим, що потрібен час, щоб зрозуміти або впоратися зі старими глибинними емоціями. Можна порівняти це з крутим схилом, який здається прірвою, але потім знову веде нагору. Якщо розглянути терапію загалом, вона або допоможе вам зцілитися, або принесе вам печаль.

Шукаєте безпечний простір

Шлюбний терапевт Пол Хокмейер називає дві основні проблеми, що призводять клієнтів в його офіс: конфлікт і стагнація. Перша проблема виникає, коли ви не можете впоратися з великими суперечностями у вашому житті, найчастіше вони виникають між зовнішнім життям і вашими внутрішніми відчуттями. Наприклад, коли хлопець, з яким ви зустрічаєтеся гарний у всіх відносинах, але ви не відчуваєте емоційну близькість, при цьому зовні ви можете показувати своє повне достаток, тоді як всередині вас сушать сумніви і страхи.

Друга проблема схожа на першу: ви відчуваєте себе білкою в колесі життя. Хоча поточний стан речей вас не влаштовує, ви не можете його змінити, при цьому витрачаючи всі сили на боротьбу.

Читайте також:  Названі продукти, які прискорюють одужання при застуді

У терапевта є безпечні і керовані шаблони вирішення цих складних ситуацій, Ці шаблони дозволяють вам розуміти, аналізувати вашу проблему і складати алгоритми для її вирішення.

Психологічна

Безперечна перевага терапії в тому, що це особливий досвід, в ході якого ви можете робити і говорити про щось, не боячись осуду. Ви самі приймаєте рішення, що обговорювати на сеансі, якщо вас щось турбує – розкажіть, а терапевт вислухає ваші думки і турботи. Більше і більше людей перестають соромитися того, що вони вдавалися до консультації психотерапевта для вирішення тих чи інших життєвих питань. Ви навіть не уявляєте, наскільки це поширена практика. Однак, не варто забувати, що якщо ви вирішите звернутися до терапевта, його обов’язок дотримуватися стосовно почутого на сеансі повну конфіденційність.

Самолікування

Може приймати різноманітні форми: переїдання, пристрасть до азартних ігор, алкоголю та куріння – все це способи «вилікувати» душу. Як тільки ви помітили, що починаєте все частіше вдаватися до тієї або іншій техніці самолікування, щоб відчути себе краще, необхідно звернутися до психотерапевта для того, щоб знайти корінь проблеми.

Погане почуття не відступає

Безперечно, важкі життєві травми, такі як смерть близької людини або розлучення, є самими головними причинами пошуку терапевта, але не слід забувати і про інших несподіваних спонукають події. Якщо докучливе відчуття не покидає вас кілька тижнів – це тривожний знак. Навіть якщо спочатку ви вважаєте, що в розриві відносин або зниження на роботі немає нічого серйозного, ці зміни можуть так глибоко вас зачепити, що без сторонньої допомоги впоратися з ними не вийде. Ознакою того, що ви пригнічуєте проблему, можуть стати навіть фізичні симптоми, наприклад, головний біль або біль у животі.

Читайте також:  Як знизити ризик інсульту?
Ваш друг запропонував звернутися за допомогою

Приводом для звернення до терапевта можуть стати зауваження від друзів або родичів про те, що ваша поведінка змінилося або, що вам потрібно контролювати свої емоції. Як стверджують психотерапевти, зворотній зв’язок і занепокоєння близьких – це дуже надійний індикатор можливих проблем, які ми самі схильні заперечувати або не помічати.

Хочете «підлатати» свої емоції

Експерти в області психотерапії розповідають, що багато людей вдаються до допомоги фахівця навіть тоді, коли треба підтримати думки і емоції в порядку. Це схоже походу в тренажерний зал три рази в тиждень. Цікавий факт: у великих містах люди платять величезні гроші за персональне тренування в спортзалі, при цьому, все ще не усвідомлюючи важливість терапії. Ми живемо в соціумі, заснованому на інформації, щоб бути успішним у цьому середовищі, ми повинні мати чітке уявлення про свої емоції та контролювати їх. Похід до терапевта – це вкладення в вашу успішність і продуктивність.