Селерою часто нехтують, однак вона є одною з найбільш корисних овочів. Якщо раніше ви ставилися до неї виключно як продукту з низьким вмістом калорій, представлена стаття змінить вашу думку. Розповідаємо про дев’ять важливих причин, які обумовлюють необхідність вживання цього овоча.

Існують два типи селери: листовий, який нагадує петрушку, але має традиційний смак селери; і той, який характеризується специфічним горіхово-подібним смаком і має великий корінь. Кожен із зазначених видів характеризується своїм унікальним ароматом, і часто використовується для додання пікантності салатам і смузі. Незважаючи на те, який з видів селери доводиться вам за смаком, обидва з них мають свої переваги і поживні властивості, які присутні у всіх складових рослини.

Переваги селери
1. Сприяє поліпшенню травлення

Розглянутий овоч містить в собі велику кількість води та нерозчинної клітковини, що регулює ваш стілець. Селера характеризується очисними властивостями і, тому, використовуючи її, ви можете очистити свій організм від різних токсинів, нормалізувати травлення, позбутися від запорів, зайвих кілограмів і поліпшити обмін речовин.

Читайте також:  Названо шість продуктів для покращення сну
2. Усунення запалення

Містяться в овочах антиоксиданти і поліфенол здатні полегшити запалення, в особливості, якщо мова йде про болі в суглобах. Селера також корисна для тих, хто страждає від астми або має шкірне запалення у вигляді почервонінь, вугрів і так далі. Таке її властивість обумовлюється змістом такого компонента, як саліцилова кислота.

3. Регулювання лужного балансу

Завдяки вживання овоча можна перешкодити підвищенню кислотності організму.

4. Зниження високого кров’яного тиску

Селера виступає в якості чудового джерела фталідів, які сприяють поліпшенню кровообігу і знижують кількість гормонів, що викликають стресовий стан.

5. Рівень «поганого» холестерину знижується

Поганий холестерин може стати причиною гіпертонії, тому вживання селери дуже актуально, так як вона здатний знизити рівень даного холестерину. Зробити це можна, щодня вживаючи два стебла селери.

Читайте також:  Медик пояснила, чим шкідливий оселедець під шубою
6. Здоров’я очей

В одному стеблі селери приблизно 10% щоденної норми вітаміну А. В ньому містяться поживні речовини, що запобігають дегенерації зору. Люди, які регулярно вживають селеру, здатні більш тривалий час зберігати свій зір, запобігаючи його старінню.

7. Зниження ваги

Як вже зазначалося раніше, селера досить багата водою і має порівняно невелику кількість калорій, тому цей продукт вважається ідеальним для тих, хто хоче знизити вагу. Його можна їсти на вечерю, не переживаючи про поповнення зайвих кілограм. Продукт досить універсальний, може бути доданий в салати, напої або супи.

8. Зниження стресу

В селері міститься досить велика кількість магнію, який виступає в якості антистрес. Саме цей компонент і ефірні масла сприяють заспокоєнню нервової системи, зменшення стресу, а також допомагає позбутися безсоння.

Читайте також:  Ця звичка захистить від хвороб серця
9. Запобігання появи раку

У селері містяться компоненти, які перешкоджають росту і розвитку ракових клітин.

Вищевказана інформація демонструє те, що селера має безліч корисних властивостей, які не зводяться виключно до її низької калорійності. Намагайтеся частіше використовувати її в своїх стравах для того, щоб підтримувати своє здоров’я.

Джерело: HeadInsider