Багато продуктів в сирому вигляді містять значно більше поживних корисних речовин в порівнянні з приготованими. Але існує мінімум 5 продуктів, які ніколи не повинні вживатися в сирому стані.

Квасоля. У сирому вигляді її боби містять білки лектини, що розщеплюються при термообробці. На організм вони можуть впливати вкрай негативно, оскільки мають здатність провокувати запалення, аутоімунні реакції. Особливо небезпечні для людей, що мають порушення щитовидної залози, артрит, діабет, хвороби серця, цистит, зайва вага. Позбавити продукт від потенційно токсичних компонентів можна, замочивши на кілька годин у холодній воді і поваривши хоча б 30 хвилин.

Читайте також:  Діабет 3 типу: лікарі назвали ознаки маловідомого захворювання

Сосиски, свиняче м’ясо. Ніколи не вживайте в сирому вигляді сосиски і сардельки з магазину – ці м’ясопродукти можуть «нагородити» вас лістеріями і кишковою паличкою. Погано приготована свинина може виявитися джерелом паразитів – трихінельозу, свинячого ціп’яка, спровокувавши ряд важких симптомів, від нудоти до судом, іноді смерті.

Баклажани. У сирому вигляді вони дуже алергенні. Крім того, продукт містить соланін – токсин, який також з’являється в позеленілій картоплі.

Ядра, насіння фруктів. Ніколи не повинні вживатися в сирому вигляді ядерця абрикосів, персиків, насіння яблук, груш. Вони містять речовину, здатне перетворюватися в ціанід.

Касторові боби. У них присутня речовина з розряду лектинів – рицин. Він може привести до сильного отруєння.

Читайте також:  5 звичок, від яких ми старіємо

Дикорослі гриби. Їсти їх свіжими ніколи не варто, оскільки не можна бути повністю впевненим, що продукт не отруйний. У грибах зазвичай накопичується токсична речовина агаритин (готування її руйнує). До того ж вони відрізняються особливою будовою клітинних стінок, і в сирому вигляді викликають проблеми з травленням.