Не дарма нас з дитинства вчили мити руки, приходячи з вулиці. Адже, крім поручнів в громадському транспорті, дверних ручок і візків в супермаркетах, є річ, з якою ми кожен день маємо справу – це гроші. І вони займають одне з перших місць зі списку найбрудніших речей на світі.

Хто і що “живе” на купюрах і монетах?

Існують дуже багато досліджень про те, що можна відшукати на грошових купюрах і дрібниці. Виявляється, на будь-якому грошовому папірці мешкає більше сотні різновидів бактерій і мікробів, а іноді і більше.

Найпоширеніші

 • Збудники акне: так, ті, від яких з’являються прищі на обличчі і з якими потім так складно впоратися.
 • Бактерії, які живуть на слизовій порожнини рота. З ними більшість людей живе в злагоді і ніяких конфліктів не виникає.
 • Харчові бактерії – представники звичайної мікрофлори, які мешкають в будь-якому організмі і теж не представляють особливої небезпеки.
 • Кишкова паличка – це вже патогенний штам, який може стати причиною всіляких неприємностей з травленням.
 • Сальмонела – досить небезпечна річ, що викликає гострі кишкові інфекції, отруєння і т.д. Сальмонели можуть зберігатися тривалий час у зовнішньому середовищі, в тому числі і на грошах.
 • Кишкові палички і сальмонели особливо часто зустрічаються в монетах, в яких багато міді і живуть там більше 10 днів.

 • Лактобактерії – присутні в багатьох молочнокислих продуктах і по суті не є небезпечними.
 • Збудники вірусу грипу – фахівці вважають, що вірус живе на купюрах до двох тижнів. Так що підхопити інфекцію можна, просто знявши гроші в банкоматі.
 • Золотистий стафілокок – стійкий до багатьох антибіотиків. Його знаходять навіть на банкнотах з банкоматів.
Читайте також:  Улюблені продукти багатьох людей сприяють розвитку хвороби Крона

Клавіатура банкоматів теж не безпечна. Пін-код щодня набирають сотні людей, а на клавішах живуть мікроби, за якими навіть можна зрозуміти, що купують жителі мікрорайону в супермаркеті.

Цікаво, що на банкнотах зберігаються сліди не тільки мікробів і бактерій. Згідно з дослідженнями, близько 80% американських доларів містять сліди кокаїну.

Чи можна заразитися від грошей?

Заразитися від грошей непросто. Не потрібно носити з собою одноразові гумові рукавички і боятися контакту з грошима, ризик прямого зараження дуже невеликий. Є випадки зараження від безпосереднього контакту з грошима, але вони виключно рідкісні, готівкові гроші, скоріше, допомагають переміщатися мікробам з одного континенту на інший, але ця інформація корисніша для мікробіологів і епідеміологів.

Читайте також:  П'ять головних кроків для збереження здоров'я серця

Чиї гроші брудніші?

 • Найбільш “чисті” гроші – в Японії. Бактерій на них найменше, тому що банкомати оснащені спеціальною системою, яка нагріває купюри до двохсот градусів. Грибки, бактерії і цвіль при цій температурі не виживають.
 • Друге місце за “чистотою” займають євро банкноти. Купюри захищають спеціальними антибактеріальними розчинами. Однак, середньостатистична європейська купюра містить понад 11 тисяч бактерій.

Що робити, щоб убезпечити себе?

Мити руки! Це найпростіший спосіб захистити себе від можливих інфекційних захворювань.