Шкідлива їжа шкідлива в будь-якому віці. Але після 30 років, коли обмінні процеси в організмі різко починають сповільнюватися, на якість харчування потрібно звернути особливу увагу. Ці продукти варто виключити з раціону – якщо ви хочете надовго зберегти молодість і здоров’я.

Йогурт з наповнювачами

Йогурт як і всі кисломолочні продукти, безумовно, корисний. Чого не скажеш про його ароматизовані версії. Всього одна порція фруктового йогурту в пластиковій баночці містить близько 47 грамів цукру — і це більше того, що нам належить споживати за весь день, приблизно в півтора рази.

Соя

Багато хто вважає сою рівноцінною заміною м’яса. За вмістом білка – можливо, так, але в іншому це не найкорисніший продукт. Відомо, що постійне споживання соєвих продуктів може спровокувати розвиток запальних процесів в організмі і викликати порушення функції щитовидної залози. Крім того, соя містить фітоестрогени. Не варто “дражнити” організм – навіть якщо у вас ніколи не було проблем з гормонами.

Читайте також:  Науково доведено: жінки і справді легше переносять застуду

Білий хліб

Нам дуже шкода, але і від цього продукту теж доведеться відмовитися. Випічка з борошна вищого сорту містить так звані “швидкі” вуглеводи, що провокують різкі скачки цукру в крові і набір зайвої ваги. Та й харчова цінність такої їжі дуже невелика-наприклад, в порівнянні з хлібом з цільнозернового борошна, в якій тієї ж клітковини міститься в рази більше.

Соки з пакета

Сік з пакета до фруктів має вельми віддалене відношення. Після віджиму він проходить додаткову теплову обробку-пастеризацію, «вбиває» більшу частину корисних вітамінів і мінералів. Крім того, виробники додають в готовий продукт абсолютно немислиму кількість цукру, перекреслює всю його можливу користь.

Читайте також:  Експерти поділилися варіантами високобілкових сніданків для схуднення, які надовго роблять ситими

Готова випічка

Після 30 років в принципі не варто налягати на випічку, але, якщо вже балувати себе, то тільки стравами, приготованими власними руками з чітко виміряним кількістю інгредієнтів. Як, на вашу думку, магазинній випічці вдається залишатися свіжою і м’якою протягом декількох днів? Гідрогенезовані олії, консерванти і “кінські” порції цукру – вам дійсно це потрібно?

Попкорн з мікрохвильовки

Що може бути простіше-помістив пакет в піч, почекав пару хвилин і ароматний снек готовий! Але є одна проблема – спреди з трансжирами, які нерідко додають в подібного роду напівфабрикати. Ці речовини негативно впливають на роботу головного мозку, сприяючи загибелі клітин і виникненню вогнищ запалення. До того ж, несправжнє «вершкове масло» може містити небезпечний канцероген — діацетил, який підвищує ризик онкологічних захворювань.

Читайте також:  Скільки алкоголю може винести печінка за раз

Риба з фермерських господарств

На жаль, до 70% риби, яку можна зустріти на прилавках магазинів, вирощено штучним шляхом. І якщо тільки її виробник-не велика рибницька ферма з високим контролем якості, є ризик, що продукція може бути небезпечна для здоров’я. Багато локальних рибних господарств – зокрема, азіатські – зловживають застосуванням антибіотиків і кормів сумнівної якості. А деякі недбайливі фермери ще й підфарбовують філе, щоб надати йому товарний вигляд.