Захиститися від мозолів, залікувати натертості на шкірі можна в домашніх умовах і без зайвих витрат.

Ось кілька порад, які допоможуть вилікувати мозолі і допоможуть запобігти їх появі.

1. Лимон. Перед процедурою обов’язково помийте ноги. Зріжте верхівку плода разом з м’якоттю і прикладіть до хворого місця. Прив’яжіть шматочок на кілька годин.

2. Ошпарений окропом капустяний лист допоможе пом’якшити мозолі. Також прив’яжіть його до хворого місця на кілька годин.

3. Щоб зняти біль, розведіть марганцівку в теплій воді, щоб вона стала блідо-рожевою. Додайте дрібку солі і занурте ноги в цей розчин на 10-15 хвилин.

4. Помасажуйте ноги рослинним маслом. Це допоможе запобігти появі мозолів.

5. Відвар з кори дуба – також хороша профілактика мозолів і натоптишів. На дві столові ложки припадає півтора літра теплої води.

6. Відвар з іван-чаю також допоможе залікувати пошкоджену шкіру.

7. Якщо шкіру стерли до крові, обробіть ранку борною кислотою або фурациліном.

8. Подрібніть таблетку стрептоциду і посипте пошкоджене місце, щоб знезаразити рану. Якщо інших засобів під рукою немає.

9. Пластир. Якщо купили нове взуття і підозрюєте, що вона вам перший час буде плодити мозолі, не чекайте, дійте! На проблемні місця приклейте найдешевший пластир. Він запобіжить натирання і дозволить розносити взуття.

10. Носіть вільне взуття, яке дозволяє дихати шкірі. Не потрібно економити і купувати взуття з жорстких, сумнівних матеріалів. На відміну від шкіри, екошкіри, текстилю, «пластикові» туфлі не розносяться ніколи.