Увага до цих симптомів може врятувати нам життя.

Рак шийки матки — один з небагатьох видів раку, розвиток якого можна попередити. Хвороба розвивається на тлі тривалого періоду передракових захворювань — і якщо вчасно звернути увагу на небезпечні симптоми, хворобу можна виявити на тій стадії, коли ще можна вжити заходів.

Обов’язково слід регулярно робити мазок з шийки матки, щоб вчасно визначити наявність змінених клітин, але також важливо відстежувати і інші симптоми.

Якщо ви помітите у себе якісь з наведених ознак, обов’язково зверніться до лікаря.

Кров’янисті виділення

Один з найпоширеніших симптомів раку шийки матки — кров’янисті виділення з піхви, не пов’язані з менструальним циклом. Часто вони з’являються після статевого акту, але можуть з’являтися і самі по собі. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо помітили кровотечу-воно може бути ознакою прогресуючого раку шийки матки.

Читайте також:  Лягаючи спати на годину пізніше, ризик є захворіти на смертельну хворобу

Зміни менструального циклу

Не варто турбуватися, якщо місячні тривають на день довше, ніж зазвичай, або супроводжуються трохи більш рясними виділеннями.
Але от якщо кровотеча затяглася на тиждень або навіть два, або якщо протягом одного місяця ви менструюєте двічі — обов’язково треба звернутися до лікаря.

Взагалі приводом для звернення до фахівця можуть бути будь-які зміни в циклі, які тривають протягом двох місяців — незалежно від того, чи стали ваші місячні більш короткочасними або тривалими, щедрими чи скупими.

Зміни в роботі сечового міхура або кишечника

Поширюється пухлина може впливати на кишечник або сечовий міхур — що в свою чергу може викликати порушення роботи цих органів. Так, може з’явитися кров в сечі, труднощі при дефекації, часті позиви до сечовипускання. При появі цих ознак треба обов’язково звернутися до гінеколога.

Читайте також:  4 популярні продукти ,які забирають у організму занадто багато енергії

Біль у спині, попереку або в ногах

Цей симптом вже не можна віднести до ранніх проявів хвороби: якщо пухлина довгий час залишається непоміченою, вона може поширитися на сечовий міхур, кишечник, легені і печінка — і викликати біль у спині, ногах або попереку. Але якщо ви відчуваєте біль, зверніться до лікаря.

Хронічна втома

Постійна і дуже сильна втома — симптом, загальний для багатьох видів раку. Якщо ви помітили, що повсякденні справи забирають у вас занадто багато сил; якщо ви часто відчуваєте себе втомленою без всяких на те причин — обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте також:  Вживання кави знижує ризик слабкості в середньому та похилому віці

Нудота

Постійне відчуття нудоти або розлад шлунка може бути одним з ознак раку. Справа в тому, що іноді хвороба може привести до того, що збільшилася шийка матки буде тиснути на черевну порожнину, викликаючи відчуття нудоти. Тому якщо ви відчуваєте нудоту протягом декількох днів без особливих на те причин — зверніться до лікаря-гінеколога.

Втрата ваги

Ще один поширений симптом раку – швидка і незрозуміла втрата ваги. Якщо ваш звичний одяг став Вам великий – притому що ви не змінювали спосіб життя і не сідали на дієту, зверніться до лікаря. Особливо важливо це зробити, якщо протягом півроку ви втратили 5-10% маси тіла, не докладаючи до цього спеціальних зусиль.