Якщо ми спимо занадто мало, ми відчуваємо втому, якщо занадто багато, то відчуваємо млявість. Дослідники знову говорять про небезпечні наслідки для організму низької або ж, навпаки, надмірної тривалості сну.

«Сон – найкращі ліки», говорить прислів’я, але, як це часто буває, певна доза здатна зробити і його отрутою для організму. Медики констатують: часто, скаржачись на втому і брак сну, ми не усвідомлюємо того, що насправді ми можемо спати надто багато. Про це повідомляється на порталі Focus Online.

«Іноді ви цілком можете дозволити собі більш тривалий сон на вихідних, але це не повинно стати звичкою», – застерегли, зокрема, експерти.

Підвищений ризик серцевого нападу. У довгостроковому дослідженні (опубліковано в Журналі Американського коледжу кардіологів) вчені протягом семи років спостерігали за станом 461 000 осіб, яким на початку проекту було від 40 до 69 років, без значних серцево-судинних проблем. В результаті було встановлено, що якщо люди витрачають на нічний сон менше шести годин, це збільшує ризик серцевого нападу на 20%. Але ті, хто спить довго, ризикують ще більше: якщо нічний сон складає більше дев’яти годин, це підвищує ризик серцевого нападу на 34%.

Інше великомасштабне дослідження, проведене Університетом Макмастер в Гамільтоні (Канада) з участю 117 000 чоловік з 21 країни світу продемонструвало, що більшість людей, які регулярно сплять більше восьми годин, мали на 20% підвищений ризик серцево-судинних порушень, а також частіше страждали від депресії, високого кров’яного тиску і захворювань легенів.

Ті люди, які спали менше шести годин, в свою чергу частіше мали надмірну вагу і діабет.

Скільки ж краще спати? Згідно з недавніми результатами в Журналі Американського коледжу кардіологів, оптимальним для здоров’я є в середньому від шести до восьми годин сну. При цьому ймовірність виникнення інфаркту для людини знижується на 18%, констатували наукові експерти.

«Адекватний і спокійний нічний сон приносить велику користь нашому серцевому здоров’ю, але і не тільки. Тільки під час сну відбуваються необхідні процеси регенерації. Ми виробляємо гормони росту, які оновлюють клітини, покращують обмін речовин, очищають організм і наш мозок, який обробляється щоденним потоком інформації. Тому повноцінний сон необхідний для відновлення і одужання і важливий так само, як спорт і збалансоване харчування», – постулювали вони.

Джерело: LHealth.info