Дослідження показало, що вони здатні вбивати корисні бактерії кишечника, які зміцнюють імунну систему і травлення. Отже, ці продукти ніяк не назвеш абсолютно корисними.

Всі ми не раз чули про те, що для зміцнення здоров’я нам потрібно активно вживати овочі і фрукти, і особливо в сирому вигляді. Однак нове дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско показало, що деякі різновиди овочів саме в сирому вигляді приносять нашому організму шкоду, а не користь. У ході експериментів, проведених на лабораторних мишах і на людях, вчені виявили, що вживання приготовленої їжі не тільки змінювало бактерії в організмі, відомі під загальною назвою мікробіом, але і впливало на те, активувалися або дезактивувались гени цих мікробів.

Вчені прийшли до однозначного висновку про те, що вживання приготованих овочів і фруктів зміцнює здоров’я кишечника, а багато сирих видів їжі містять компоненти, які можуть вбивати потрібні нам мікроорганізми. Отже, активно налягаючи на овочі, ми знищуємо кишкові бактерії, які важливі для роботи імунної системи і нормалізації процесів травлення. Результати цього дослідження дозволяють краще зрозуміти, які саме види продуктів дають нам корисні бактерії, і як еволюціонував мікробіом за рахунок того, що людство по мірі свого розвитку навчилася готувати їжу, щоб не вживати в сирому вигляді.

Лабораторні миші знаходилися на 4 різних типах харчування, вживаючи сире м’ясо, приготоване м’ясо, сирий батат або приготований батат. Виявилося, що ніякої відмінності в мікробіомі тварин, що вживали сире і приготоване м’ясо, не було. А ось батат в сирому вигляді приносив набагато більше шкоди, ніж той же самий овоч, але в приготованому вигляді. Коли ці експерименти були повторені з такими овочами, картопля, кукурудза, горох, морква і буряк, то результати були точно такими ж.

Джерело: МедікФорум