Профілактичний огляд двічі на рік обов’язково варто проходити, незалежно від віку і самопочуття. Але якщо ви помітили у себе хоча б один з цих симптомів, потрібно негайно записатися до лікаря.

Всі ми знаємо, що гінеколога варто відвідувати хоча б двічі на рік, один раз на рік здавати мазки і перевірятися на онкоцитологію. Але є кілька симптомів, помітивши які, важливо негайно записатися до цього лікаря: вони можуть попереджати про гострі стани або про серйозні хвороби, які розвиваються, в тому числі про деякі форми раку. Отже, якщо ви помітили будь-які з наведених симптомів, якомога швидше запишіться до свого гінеколога.

Несвоєчасна кровотеча

Невелика кровотеча між місячними характерна для багатьох жінок, і якщо вона мізерна і триває один-два дні, швидше за все, не означає нічого страшного. Але от якщо кровотеча рясна і тривала, важливо терміново звернутися до лікаря: це може бути симптомом тазової інфекції, кісти, міоми, поліпів або, у більш рідкісних випадках, раку. Крім того, кровотеча під час вагітності може бути знаком викидня або позаматкової вагітності.

Дуже болючі місячні

На жаль, багато жінок раз на місяць змушені переносити судоми і болі. Але якщо вони позбавляють вас працездатності і укладають в ліжко, це може попереджати про серйозну проблему. Особливо важливо звернутися до лікаря, якщо сильні болі почалися в більш пізньому віці або біль посилюється або змінюється з часом. Часто це може вказувати на розвиток доброякісної пухлини — фіброзу.

Біль під час сексу

Хворобливі відчуття під час сексу у жінок — досить поширена проблема і в більшості випадків може бути вирішена за допомогою правильно підібраною пози або більш щедрого мастила. Але якщо це не допомагає, варто звернутися до лікаря: причиною може бути ендометріоз, міома, запалення шийки матки, котрі розвиваються або навіть розрив кісти яєчника. Крім того, колючий біль або печіння може говорити про вагінізм.

Підвищена сухість піхви

Якщо це — ваша постійна проблема, варто звернутися до лікаря. Адже причиною можуть стати гормональний зміни, викликані менопаузою або СПКЯ.

Неприємний запах

Регулярні виділення, які з’являються зазвичай в середині циклу, зазвичай не мають запаху. Про них не варто хвилюватися — це нормальний прояв роботи організму. Але от якщо з’являється неприємний рибний запах, особливо якщо він супроводжується зміною кольору виділень, свербежем або роздратуванням піхви, варто звертатися до лікаря. Такі симптоми можуть говорити про інфекцію, таку як бактеріальний вагіноз, трихомоніаз (поширена ІПСШ) або дріжджова інфекція.

Припинення місячних

Стрес, вагітність, порушення харчування, а також гормональний дисбаланс і побічні ефекти прийому деяких ліків — ось найпоширеніші причини припинення або затримки місячних. Але також це може свідчити про порушення овуляції, полікістоз яєчників або ранню менопаузу, тому важливо звернутися до лікаря.

Вагінальний набряк, свербіж або біль після сексу

Біль, що з’являється незабаром після сексу і не проходить протягом 36 і більше годин, може свідчити про підвищену чутливість до латексу або алергію на сперму. Якщо симптоми не зникають протягом декількох днів, то тим більше варто звернутися до лікаря: причиною симптомів може бути вагінальна інфекція.