Домогтися схуднення без виснажливих дієт і тренувань цілком можливо, якщо слідувати певним діям. На цьому шляху навіть невеликі зміни способу життя можуть призвести до значних результатів.

Фахівцями були названі найефективніші дії, що ведуть до схуднення. Їх рекомендації опублікував Food News. Експерти підкреслюють: бажаного результату у вигляді кращої фігури можна домогтися тільки за умови регулярного дотримання наступних правил.

Контролювати порції. Іноді справа не в тому, що людина їсть, – а в кількості споживаної їжі. Надлишок їжі, навіть спочатку дуже корисної (риба, боби, незбиране зерно) здатний викликати швидке збільшення ваги.

Не поспішати, приймаючи їжу. Переїдання, що веде до повноти, може залежати від того, як швидко ми їмо. Поспіх не дає мозку достатньо часу, щоб обробити сигнали ситості, що посилаються травною системою.

Часто пити воду. Це одна з найефективніших дій, що допомагають контролювати кількість продуктів, які з’їдаються.

Готувати самостійно. Така звичка допомагає уникнути споживання небажаних речовин, що сприяють накопиченню жиру, якими насичені напівфабрикати, фастфуд.

Не відволікатися під час їжі. Приймаючи їжу, не потрібно займатися більше нічим іншим. Відволікаючись, ми стаємо більш схильними до переїдання.

Снідати. Пропуск сніданку підсилює відчуття голоду до обідньої перерви – так можна з’їсти більше, ніж потрібно. Одна з найефективніших дій, що ведуть до схуднення, – регулярно вживати на сніданок протеїн і клітковину.

Висипатися. Достатній сон покращує контроль організму над гормоном стресу кортизолом, чий високий рівень сприяє невгамовному апетиту.

Використовувати маленькі тарілки. У них порції виглядають більш об’ємними, ніж у великих.

Їсти більше овочів. Вони багаті розчинною клітковиною, яка довго перетравлюється, підтримуючи тривале відчуття ситості і дозволяючи обходитися меншою кількістю їжі.

Вести харчовий журнал. Люди часто не усвідомлюють, що їдять занадто багато. Якщо почати записувати всі продукти і напої, що вживаються протягом дня, це допомагає об’єктивно оцінити раціон, побачити кількість всього шкідливого, що відправляється в шлунок, і не дає бути струнким.