Щодня в світі продають мільйони літрів газованої води. Це один з найпопулярніших напоїв, який крім підвищення настрою приносить масу інших побічних ефектів. Ми розкажемо, чому варто відмовитися від вживання газованої води.

Причина 1: зайва вага

У будь-якій газованій воді багато цукру і калорій. Численні дослідження показали, що через її вживання може розвинутися зайва вага. Особливо видно взаємозв’язок між газованою водою і дитячим ожирінням.

Причина 2: вбивця апетиту

Так як в газованій воді багато цукру, то вона відмінно тимчасово втамовує голод. Цей побічний ефект також супроводжується погіршенням стану шкіри, нігтів, зубів.

Причина 3: тендітні кістки

Крім того, збільшується крихкість кісток. Вся справа в тому, що в бутильованих газованій воді міститься фосфор, який вимиває з кісток кальцій. Це і призводить до того, що кістки стають більш крихкими.

Причина 4: карієс

Вся справа знову-таки в цукрі, який може викликати карієс. Також в газованій воді багато кислот, що руйнують зубну емаль. Щоб запустити неприємний процес, досить 20 хвилин.

Причина 5: безсоння

У багатьох газованій воді є кофеїн, який може позбавити сну. Якщо газовану воду пити вранці, то в такому випадку нічого страшного. Але ось перед сном робити цього точно не варто.

Причина 6: діабет

Якщо кожен день споживати газовану воду, то порушується рівень цукру в крові. В кінцевому підсумку може викликати цукровий діабет.

Причина 7: гастрит

Газована вода порушує кислотно-лужний баланс шлунка. Це може стати провокатором такої хвороби, як гастрит, а в запущеному випадку — виразки. Навряд чи така смакота, як газована вода, стоїть таких проблем зі здоров’ям, чи не так?

Джерело: МедікФорум