Рейтинг найкорисніших продуктів був складений фахівцями з Європейської асоціації дієтологів і гастроентерологів. Перше місце в ньому зайняли помідори.

Помідори визнані одними з найбільш корисних продуктів у світі завдяки вмісту відразу дуже великої кількості активного антиоксиданту лікопіну, клітковини і калію – така комбінація нутрієнтів сприяє зниженню артеріального тиску, а також активізації імунітету в боротьбі з раковими клітинами.

На другому місці – вівсянка: джерело рослинних білків, клітковини, вітамінів групи В, розчинних харчових волокон. Їсти вівсянку фахівці радять 1-2 рази в тиждень, каша з вівсяної крупи сприяє захисту від стрибків тиску, стимулює очищення організму від токсинів.

Читайте також:  П'ять предметів, які зберігати у ванній кімнаті небезпечно для здоров'я

Також в список найбільш здорових увійшли плоди ківі, вживання яких зміцнює здоров’я кровоносних судин, прискорює обмін речовин і допомагає не повніти, а також виноград, який ефективно захищає серцево-судинну систему від утворення тромбів.

На п’ятому місці риба і морепродукти, неперевершені по поєднанню вітамінів, мінералів і цінних жирних кислот, які покращують стан судин і артерій. На шостому – броколі, яка відновлює печінку і шлунково-кишковий тракт, украй корисна при нервових порушеннях і містить в собі речовину, яка ефективно бореться з пухлинними клітинами.

До числа найбільш корисних у світі приєднався і авокадо, який за рахунок вмісту особливих жирних кислот позитивно діє на головний мозок, робить міцнішими кровоносні судини і серце, покращує функції регулювання рівня цукру в крові. Крім того, лікарі вважають за необхідне з’їдати мінімум 4 яйця в тиждень. Речовини, які містяться в цьому продукті, допомагають нейтралізувати шкоду, що наноситься організму навколишнім середовищем, і допомагають загальмувати старіння.

Читайте також:  Вчені знайшли ліки від алкоголізму

Також серед «найкращих» виявилися часник і оливкова олія. Вживання часнику благотворно позначається на кровотворенні і судинах, оливкова олія ефективно знижує концентрацію в крові холестерину.