У нормі ми позіхаємо від 7 до 23 разів на добу. Якщо це відбувається частіше, можливо, варто уважніше придивитися до свого здоров’я.

Б’ємося об заклад, ледве прочитавши заголовок, ви негайно позіхнули? Позіхання – мимовільний рефлекс, з яким неможливо (та й не потрібно!) боротися: цей процес дозволяє охолодити мозок, допомагає сконцентруватися, а також вчасно зрозуміти, що саме час перервати роботу і трохи відпочити. А ще занадто часте позіхання може попереджати про розвиток дійсно серйозних захворювань — так що не варто ставитися до нього занадто легковажно. Отже, про які хвороби може попереджати часте позіхання?

Ожиріння

По-перше, у людей з великою кількістю зайвої ваги можуть бути порушення роботи ендокринної системи і зміни гормонального фону, які можуть призвести до постійної втоми і сонливості (і, як наслідок, частою позіхання). А, по-друге, зайва вага може чинити тиск на грудну клітку і привести до розвитку гіпервентиляції легенів — тобто утруднення дихання і неможливості зробити глибокий вдих.

Депресія

Дві причини можуть призвести до частого позіхання при депресії: підвищений рівень стресового гормону кортизолу або прийом антидепресантів. Деякі препарати підвищують рівень серотоніну, що і може привести до постійного почуття втоми.

Тривожний розлад

Підвищена тривожність часто супроводжується високим стресом і підвищеним рівнем кортизолу в крові. Крім того, при тривожному розладі часто спостерігається зниження рівня енергії, а також порушення роботи серця — і все це може викликати часте позіхання.

Продовження на наступній сторінці: 1 2