Вчені дійшли висновку, що переїдання солодким через постійний потяг до нього може виникати внаслідок порушення кишкової мікрофлори, повідомив журнал Current Biology.

Дослідники з University of California (Каліфорнійський університет) виявили, що безконтрольний потяг до солодкого виникає, коли в кишечнику скорочується рівень бактерій S24-7. У цьому вчені переконалися, експериментуючи з мишами.

Фахівці використовували тварин з порушеною мікробіотою кишечника після прийому антибіотиків, порівнюючи їх харчову поведінку з поведінкою тварин, які мали нормальну, неушкоджену мікрофлору.

Виявилося, що коли миші отримували можливість їсти цукор, гризуни із проблемним кишечником поглинали його на 50% більше. Що характерно: згодом, коли мікробний склад кишечника тваринам відновлювали, вони переставали демонструвати безконтрольну потяг до солодкого смаку.

Вчені переконані, що висновок про зв’язок порушеного кишкового мікробіома та зловживання солодким є актуальним і щодо людей.

«Кишкові бактерії впливають на виникнення розладів харчової поведінки – переїдання та нервової анорексії. У людей із ними мікробіота кишечника відрізняється від людей, у яких не діагностовано ці стани», – процитував експертів Current Biology.