Прийміть як факт: швидше за все, в своєму житті кожна людина вже мала, має чи якось набуде вірус папіломи людини. Шанси знижуються, якщо вона не веде статеве життя чи була щеплена від ВПЛ. Зібрали найбільш часті помилки, які супроводжують цю інфекцію.

«Я хлопець, мене це не стосується»

На жаль, це не так. Згідно зі звітом центрів по контролю і профілактиці захворювань США, в 2013-2014 роках поширеність всіх типів генітального ВПЛ серед чоловіків 18-59 років склала 45,2%, а онкогенних — 25,1%. А ще треба знати, що частка онкозахворювань, викликаних вірусом папіломи людини, серед чоловіків зростає.

Чоловік

«Презервативи мене захистять»

Презервативи потрібно використовувати для профілактики захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), але вони не завжди можуть захистити від інфекцій, які передаються при контакті «шкіра до шкіри». ВПЛ якраз з їх числа. Презерватив знизить ризик, але не допоможе при оральних контактах і при неминучих дотиках.

Читайте також:  Після яких продуктів може розболітися голова: пояснює лікар
«Якщо у мого партнера знайшли ВПЛ, а у мене ні, він/вона мені зраджує»

Ні, це не обов’язково так. ВПЛ — це захворювання, що передається статевим шляхом, але передача можлива не тільки при статевому контакті. Він передається від матері до дитини в процесі пологів, а іноді при використанні чужих засобів особистої гігієни і при глибоких поцілунках.

Зрада

«Діагноз означає, що я заразився нещодавно»

Насправді ви не зможете дізнатися, наскільки довгим у вашому випадку був інкубаційний період. Він може тривати від кількох тижнів до кількох років. Коли в США почастішали випадки раку у чоловіків, викликаного ВПЛ, першою думкою було, що зараження сталося нещодавно — від жінок, які теж нещодавно заразилися ВПЛ (бо він все ще заразний). Однак більшість жінок переносить вірус у підлітковому віці чи у 20-25 років (з початком статевого життя). Ймовірно, те ж відбувається і з чоловіками: вони могли заразитися давно, але про свій діагноз дізнатися багато років потому.

Читайте також:  Експерти попередили, які продукти небезпечно розігрівати у мікрохвильовій печі
«У мене негативний аналіз на ЗПСШ — у мене немає ВПЛ»

Звичайні тести на статеві інфекції не включають в себе ВПЛ. Перелік параметрів дослідження відрізняється в залежності від лабораторії, але найчастіше включає в себе тести на ВІЛ, сифіліс, гонорею, хламідії і гепатит B і C (іноді додається тест на герпес). Аналіз на ВПЛ найчастіше призначають жінкам, у яких вже виявили зміни в дослідженні на цитологію шийки матки. Щоб дізнатися, якщо у вас інфекція, попросіть лікаря направити вас на окремий аналіз.

Лікар

«Отже, у мене ВПЛ. Ну нічого, вилікують»

Ця статева інфекція дещо складніша за інші: вона має вірусне, а не бактеріальну природу. Ви можете позбутися від її проявів (бородавки, папіломи, кондиломи і так далі), але лікування від самого ВПЛ не існує. Хороша новина — зазвичай вірус сам іде через кілька років.

Читайте також:  Зменшити ризик небезпечних захворювань допоможе популярний напій
«Щеплення від ВПЛ зробить статеве життя молоді безладним»

Цей аргумент використовують різні організації, які виступають проти вакцинації. Проте немає жодної розумної причини думати, що саме щеплення від ВПЛ змусить молодих людей бути нерозбірливими в сексуальному житті.

секс

«У мене знайшли ВПЛ — у мене буде рак»

Незважаючи на те що кількість онкохворих зростає і разом з цим зростає кількість інфікованих ВПЛ, ймовірність того, що саме вірус призведе до раку, досить мала. І якщо вас не втішає ця думка, подумайте ось про що: якщо у людини знаходять рак, то їй слід сподіватися, що він викликаний ВПЛ, а, скажімо, не курінням. Тому що якщо рак викликаний вірусом, він набагато легше піддається терапії і це збільшує шанси на успішний результат.