Хто хоче бути хоробрим – їсть м’ясо. Хто хоче бути здоровим – їсть овочі. Хто хоче бути мудрим – харчується повітрям. Хто хоче жити вічно – не харчується нічим!” Стародавня китайська приказка

Голодувати чи ні? Питання зовсім не дозвільне. Багато років і навіть десятиліття не вщухають суперечки навколо цього методу оздоровлення. А скільки розповідають абсолютно фантастичних історій «зцілення від невиліковних хвороб»! Ясно одне: голодування – не найлегший і не найприємніший спосіб позбутися від зайвих кілограмів. Зате, мабуть, один з найбільш ефективних. До того ж це ще й можливість довести всім, що ви сильні, успішні і красиві.

Однак не так все просто. Для нашого організму голодування – досить сильний стрес, зміна усталених обмінних процесів. Без підготовки не можна піддавати себе такого шоку. Тому голодувати довше трьох днів можна тільки під наглядом лікаря.

Голодувати можна не кожному. Категоричне «ні» медики говорять підліткам, а також жінкам протягом першого року після пологів і під час настання менопаузи, тобто в періоди гормональної перебудови організму.

 

Скільки часу голодувати при лікувальному голодуванні

Для проведення короткого одно-триденного голодування не потрібно ніякої спеціальної підготовки. Такі розвантажувальні дні дають нашому організму невелику перепочинок і дозволяють йому почати «прибирання» – провітрити клітини і змахнути з них пил. Для багатьох щотижневе одноденне голодування стало елементом способу життя, як і захоплення низькокалорійною їжею або походи в спортзал.

Найстійкіші можуть спробувати себе в тривалому утриманні від їжі, яке триває від трьох до тридцяти днів.

 

Як правильно голодувати при лікувальному голодуванні

Звичайно, готуватися до нього потрібно заздалегідь, попередньо порадившись з лікарем. Фахівці рекомендують за тиждень до його початку перейти на вегетаріанську дієту, виключити спиртне, а до звичайного харчування повернутися через стільки ж днів, скільки тривала голодовка. Сенс тривалого голодування полягає в тому, що через брак поживних речовин організм займається переробкою непотрібного, позбавляється від шлаків і токсинів.

Сама техніка голодування залишається колишньою – вам треба тільки пити мінеральну воду і забути, де знаходиться холодильник. Важко? Зате в результаті організм очищається, зменшується обсяг жирового шару, поліпшується стан шкіри.

Спочатку організм всіма силами намагається змусити вас дати живлення ззовні, щоб не пускати в хід «резервні» запаси. Але «самоїдство» таки починається і дає фантастичні результати. Людина молодшає, підвищується його працездатність, з’являється легкість у тілі.

 

Як виходити з лікувального голодування

Виходити з голодування потрібно акуратно, поступово знову привчаючи організм до їжі. У перший день варто обмежитися тільки соками, обов’язково розведеними водою. Потім перейти на фрукти та овочі, а на третій день вже можна дозволити собі каші на воді. Через тиждень дозволяється їсти молочні продукти, після них – вегетаріанську їжу, з плавним переходом на свій звичний раціон. Коло замикається, організм сяє як новий п’ятак, ви посміхаєтеся, відчуваючи небувалий приплив сил.

 

Правила лікувального голодування

Існує кілька важливих правил, яких необхідно дотримуватися, якщо вже ви зважилися на лікувальне голодування (як короткого, так і тривалого):

  • ведіть активний спосіб життя – тільки для коротких голодовок.

 

  • не вживайте більше трьох літрів води на день – це створить додаткове навантаження на нирки;

 

  • скасуйте вітаміни в таблетках – вони приносять користь тільки з їжею;

 

  • уважно ставитеся до прийому ліків – під час голодування вони можуть діяти на організм по-іншому;

 

  • постарайтеся змінити обстановку: виїхати за місто, в гори, за кордон – так ви вийдете зі звичного ритму життя, до якого входить і їжа;

 

  • знайдіть собі компанію – якщо вас підтримують однодумці, голодувати буде легше і приємніше.

 

І останнє. Коли ви голодує, потрібно підтримувати в собі радісне і бадьорий настрій. Переконайте себе, що ви робите важливу справу для себе, коханої (коханого). Саме в цьому випадку лікувальне голодування піде на користь вашому здоров’ю.