Суха шкіра у деяких випадках є свідченням збою у роботі нирок. Відповідні дані наводяться у звіті медиків із Національного ниркового фонду США.

За словами експертів, шкіра часто реагує на зовнішні та внутрішні подразники. Нерідко вона видає зокрема збої у роботі тих чи інших органів. Коли нирки здорові, вони ефективно виводять із тіла зайву рідину та відходи життєдіяльності.

Також таким чином організму простіше виробляти еритроцити, підвищується міцність кісток, а кров надходить досить мінералів. Якщо шкіра стає сухою та свербіж, це може говорити на користь того, що ниркам не вдається зберігати нормальний баланс поживних речовин.

Читайте також:  Вчені з'ясували, які продукти допомагають покращити сон та знизити рівень стресу

Фахівці Fresenius Kidney Care звертають увагу, що якщо орган не фільтрує кров у звичному режимі, там відбувається накопичення токсинів. У такому випадку шкіра може змінювати колір, ставати сірою, жовтою або блідою.

При хворобах нирок також можливий набряк, який зачіпає кінцівки та обличчя. Зумовлено це надмірним скупченням рідини. Насторожитися слід, коли у людини постійно опухають очі. У людей з термінальною стадією ураження нирок нерідким явищем є висип і пухирі на тілі.

Також під шкірою утворюються відкладення кальцію. Найчастіше це актуально для ліктьових, колінних, а також пальцевих суглобів. У той самий час поставити діагноз може лише лікар, тому за наявності тривожних проявів краще звернутися до фахівця по консультацію.

Читайте також:  Медики назвали симптоми дефіциту тестостерону у чоловіків