Суха шкіра у деяких випадках є свідченням збою у роботі нирок. Відповідні дані наводяться у звіті медиків із Національного ниркового фонду США.

За словами експертів, шкіра часто реагує на зовнішні та внутрішні подразники. Нерідко вона видає зокрема збої у роботі тих чи інших органів. Коли нирки здорові, вони ефективно виводять із тіла зайву рідину та відходи життєдіяльності.

Також таким чином організму простіше виробляти еритроцити, підвищується міцність кісток, а кров надходить досить мінералів. Якщо шкіра стає сухою та свербіж, це може говорити на користь того, що ниркам не вдається зберігати нормальний баланс поживних речовин.

Фахівці Fresenius Kidney Care звертають увагу, що якщо орган не фільтрує кров у звичному режимі, там відбувається накопичення токсинів. У такому випадку шкіра може змінювати колір, ставати сірою, жовтою або блідою.

При хворобах нирок також можливий набряк, який зачіпає кінцівки та обличчя. Зумовлено це надмірним скупченням рідини. Насторожитися слід, коли у людини постійно опухають очі. У людей з термінальною стадією ураження нирок нерідким явищем є висип і пухирі на тілі.

Також під шкірою утворюються відкладення кальцію. Найчастіше це актуально для ліктьових, колінних, а також пальцевих суглобів. У той самий час поставити діагноз може лише лікар, тому за наявності тривожних проявів краще звернутися до фахівця по консультацію.