За змінами в стані язика можна діагностувати порушення і хвороби, які виникають в організмі. Лікарі назвали характерні симптоми.

Порушення обміну речовин. В цьому випадку можна спостерігати значне почервоніння, а також збільшення язика.

Анемія, серцева недостатність. Про ці порушення може говорити те, що язик стає дуже блідим. Втім, недостатня інтенсивність забарвлення язика також може вказувати на мізерне харчування, недоотримання багатьох корисних речовин з їжею.

Хвороби легенів. У разі цих захворювань стають червоними краї і середина язика, в роті з’являється неприємний запах.

Проблеми з кишечником і сечовим міхуром. На них вказує відчуття болю язика.

Порушення функцій печінки. На язиці має бути тонке біле покриття. Якщо воно стає більш щільне і жовте, у людини можна запідозрити відхилення в печінці.

Бактеріальна або вірусна інфекції. На них вказує поява шишок на верхній частині язика.

Гастрит. При хронічному гастриті весь язик, за винятком боковин, покривається щільним білувато-сірим нальотом товщиною в три-п’ять міліметрів. Якщо його зішкребти, під ним виявляться нормальні сосочки.

Виразкова хвороба шлунка. На язиці з’являється білуватий наліт, як ніби його білять крейдою.

“Стан кінчика язика відображає здоров’я органів верхньої частини грудей – легенів і міокарда. Середина язика говорить про стан центральних органів, таких як печінка, жовчний міхур, шлунок. Задня частина язика дозволяє діагностувати стан кишечника, жовчного міхура, нирок», – пояснили фахівці.

Джерело: МедікФорум