Хронічні запальні процеси в організмі дуже небезпечні для здоров’я. Їм можна протистояти за допомогою правильно продуманої дієти.

Овочі. Зелені листові овочі на кшталт шпинату і капусти калі містять вітамін К, що бореться із запаленням. Броколі і брюссельська капуста – потужні протизапальні страви. Червоний пігмент в томатах під назвою лікопін-антиоксидант, що зменшує запалення.

Фрукт. Вибирайте фрукти з найбільш яскравими квітами на зразок чорниці, полуниці, журавлини, апельсинів, яблук і вишень. Вони містять корисні антиоксиданти антоціаніни. Містяться в цитрусових вітаміни С і Е теж важливі для боротьби із запаленнями.

Риба. Жирні кислоти Омега-3 прекрасно б’ються із запальними процесами. Включіть в свій раціон форель, макрель, тунець і сардини.

Насіння і горіхи. Найрізноманітніші горіхи і насіння чудово зменшують запалення. Їх можна використовувати як інгредієнти для салатів або вживати самостійно.

Цільнозернові продукти. Ще один спосіб за допомогою дієти протистояти запальним розладам. Вживайте овес, коричневий рис, хліб з цільного борошна.

Боби. Цей продукт містить багато клітковини, а також антиоксидантів, що володіють протизапальним впливам.
Куркума. Одна з найпотужніших спецій з протизапальною дією.

Імбир. Він уповільнює виробництво в організмі цитокінів – білків, що викликають хронічні запалення.

Джерело: МедікФорум