ГоловнаНовини Здоров'я8 ознак небезпечних хвороб, які можна «прочитати» по обличчю

8 ознак небезпечних хвороб, які можна «прочитати» по обличчю

Інсульт, гіпотиреоз, діабет і навіть хвороби серця – все це можна визначити по обличчю, якщо, звичайно, знати, куди дивитися.

вправа на поліпшення тонусу обличчя

Іноді, щоб поставити правильний діагноз, потрібно зробити безліч досліджень і здати десятки тестів. А іноді — просто уважно подивитися на обличчя пацієнта. Ми зібрали ознаки серйозних захворювань, які буквально написані на обличчі і помітивши які важливо терміново звернутися до лікаря.

Шкіра і губи сухі та лущаться

Це перша ознака серйозного зневоднення, але також шкіра і губи,які пересохли вказують на збій в роботі потових залоз, який у свою чергу може бути викликаний діабет, що розвивається або порушенням функції щитовидної залози. Крім того, екстремально суха шкіра може бути ознакою екземи, псоріазу, дерматиту або алергічної лікарської реакції.

Читайте також:  Що можуть розповісти про здоров'я "півмісяці" на нігтях

Надлишок волосся на обличчі

Волосся, яке починають рости на обличчі, особливо уздовж лінії щелепи, підборіддя і верхньої губи, можуть бути симптомом синдрому полікістозних яєчників, при якому рівень чоловічих гормонів в організмі жінки підвищується.

Невеликі плями жовтого кольору на повіках

Ці невеликі вогнища холестерину, які називаються ксантелазмою, серйозно підвищують ризик розвитку захворювань серця. Крім того, результати дослідження, опублікованого в 2016 році, показали, що у пацієнтів з ксантелазмою був зафіксований більш високий ІМТ і загальний рівень холестерину.

Мішки під очима і набряклість

Темні круги і мішки під очима — це не тільки ознака втоми. Також цей симптом може говорити про хронічну алергію, а також гіпотиреоз і сонне апное.

Читайте також:  Хвороби людини, які можна прочитати за станом шкіри обличчя

Лицьова асиметрія

Абсолютно симетричних осіб не буває, у кожного з нас одна сторона обличчя трохи відрізняється від іншої. Але якщо ваше обличчя раптово стало більш асиметричним, ніж зазвичай, або яка-небудь його частина просто виглядає не так, як ви звикли — наприклад, через зміни міміки — це може бути першою ознакою прийдешнього інсульту. І важливо якомога швидше звернутися до лікаря.

Змінений колір обличчя

Незвичний колір обличчя — це привід для звернення до лікаря. Блідість може говорити про анемію, котра розвивається, жовтий відтінок — про проблеми з печінкою, а блакитний відтінок губ — про можливу хворобу серця або легенів.

Читайте також:  У любителів кави на 12% нижчий ризик передчасної смерті

Висип і плями

Прищі, висип і червоні плями, що з’являються на обличчі, можуть попереджати про проблеми з травленням (наприклад, при целіакії, непереносимості глютену, часто виникають скупчення червоних сверблячих прищиків). Також це може бути проявом алергії, екземи та розацеа.

Випадання вій і брів

Втрата вій або брів може бути ознакою вогнищевої алопеції, аутоімунного стану, яке вражає волосяні фолікули. На жаль, при цьому захворюванні можливо тільки симптоматичне лікування.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News