Проктологи відзначають, що пацієнти йдуть до них, коли справа зовсім погана, і це неправильно, так як будь-яку хворобу легше вилікувати на початкових стадіях. Медики назвали п’ять ознак, кожен з яких говорить про те, що вам пора записатися на прийом.

Біль і дискомфорт. Найчастіше це викликано гемороєм, тріщинами прямої кишки, запальним процесом, інфекціями, в тому числі передаються статевим шляхом.

Зміни роботи кишечника. Якщо запори стали виникати регулярно, це привід сходити до лікаря. Хронічна діарея — теж привід виключити патологію. Особливо якщо і те, і інше пов’язано з болісними позивами. Причини таких симптомів — запальні процеси і гнійники в прямій кишці.

«Шишка». Найчастіше “шишка” в області ануса виявляється гемороїдальним вузлом. Іноді вона виявляється злоякісною пухлиною.

Свербіж. Анальний свербіж турбує при тріщинах ануса, геморої. Поширена причина у дітей — гельмінти гострики.

Кров в стільці. У списку причин перші місця займають геморой і анальні тріщини. Також ректальна кровотеча може бути викликана запаленням в кишці, поліпами або злоякісною пухлиною.

Рак товстої і прямої кишки входить в число найпоширеніших злоякісних пухлин у всьому світі. Так, в 2017 році в Україні він був діагностований у кожного дев’ятого-десятого онкологічного хворого.