Вітамін D досить важко отримати з їжі — саме тому важливо вчасно розпізнати, що ви відчуваєте брак у «сонячному» вітаміні!

Користь вітаміну D підтверджена такою нечуваною кількістю наукових досліджень, що вже ні для кого не секрет: вітамін D зміцнює кістки, покращує настрій і навіть допомагає більш ефективно скидати зайву вагу. Однак про ознаки його нестачі в організмі знають далеко не всі. Якщо ви помітили один або більше з перелічених нижче симптомів, зверніться до лікаря за аналізом крові (але не приймайте рішення про харчові добавки самостійно — для початку варто переконатися, що не вистачає саме вітаміну D!)

М’язова слабкість

Знижений м’язовий об’єм може бути результатом нестачі вітаміну D в м’язових і нервових тканинах, каже експерт Кімберлі Муллер. Тому, якщо ви помітили, що не в стані виконувати звичну кількість віджимань, як раніше, можливо вам потрібно підзарядитися «сонячним» вітаміном.

Смуток

Згідно з дослідженням The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, жінки зі зниженим рівнем вітаміну D в два рази частіше стикаються з депресією.

Збільшена чутливість до болю

Брак вітаміну D може бути пов’язаний з хронічними болями.

Стресові переломи

Вітамін D сприяє росту кісток, але якщо у вашому організмі відчувається його дефіцит, кістки починають слабшати, а значить, ризик стресових переломів збільшується. Дослідження показують, що при гострому дефіциті цього вітаміну ризик збільшується в 2 рази!

Підвищений тиск

Вітамін D грає роль в роботі серця, допомагаючи йому регулювати рівень кров’яного тиску. Тому, якщо вам не вистачає цього вітаміну, кров’яний тиск може невблаганно поповзти вгору.

Сонливість

У дослідженні 2012 року Journal of Clinical Sleep Medicine було виявлено, що знижений рівень вітаміну D сприяє денної сонливості.

Дратівливість

Перш ніж звинувачувати в поганому настрої погоду, оточуючих і ПМС, згадайте, що вітамін D впливає на рівень серотоніну в мозку, який відповідає за настрій.

Зниження витривалості

Деякі дослідження показали зниження аеробної здатності та загальної витривалості у спортсменів з низьким вмістом вітаміну D, каже Мюллер.