Деякі соуси, приготовані з використанням натуральних інгредієнтів, мають багато переваг для здоров’я. Медики назвали один популярний варіант, який сприятливо відбивається на роботі серця.

Додати до повсякденного меню експерти рекомендують песто. Це італійський соус, який в оригіналі включає оливкову олію, базилік, кедрові горіхи. Також до нього входять пармезан та часник. У ньому не так багато калорій, більшість із них не завдають шкоди, також там міститься небагато білків та вуглеводів, а серед мінеральних речовин домінує натрій. Джерелами жирів є сир, кедрові горіхи та олія, вони переважно безпечні, адже являють собою мононенасичені жирні кислоти. Холестерин у песто присутній у мінімальних обсягах.

У песто багато антиоксидантів, що скорочують ризик розвитку захворювань, що зачіпають серце, а також онкології. Вони допомагають захистити організм від вільних радикалів. Дослідження говорять на користь того, що використання оливкової олії замість маргарину та деяких інших аналогів допомагає зменшити ймовірність інфаркту та інсульту. Соус добре впливає на судини, а також є частиною корисної середземноморської дієти.

Песто багатий на вітамін E, що допомагає зберігати молодість шкіри. Він загальмовує старіння клітин, підтримує здорове функціонування серця, мозку, позитивно впливає якість інтимного життя. При регулярному вживанні соусу він допоможе з профілактикою діабету, деяких видів раку, недоумства та хвороби Альцгеймера.

Деякі складові песто можуть провокувати алергію. Найчастіше це відбувається через пармезан, проте є веганський варіант, де виключені сир та кедрові горіхи. Обережніше із соусом слід бути людям із підвищеним кров’яним тиском, оскільки в ньому достатньо солі.