Хоча поняття раку мозку і є узагальненим терміном для різних пухлин, їх перші симптоми, незважаючи на різницю, в більшості випадків однакові, стверджую лікарі.

Медики назвали кілька симптомів, які характерні для багатьох пухлин мозку. У складений науковцями перелік увійшли:

Головний біль. Лікарська практика говорить про те, що в разі захворювання на рак головний біль з’являється або посилюється у другій половині ночі або під ранок. Також біль виникає при стресах і фізичних навантаженнях.

Запаморочення. Якщо видимих причин для нього немає, не зволікайте зі зверненням до лікаря.

Блювота. Виникаюча незалежно від прийому їжі блювота обов’язково повинна насторожувати. Особливо якщо їй ще й не передує нудота. Інший небезпечний симптом – блювота, з’являється після зміни положення голови.

Різке схуднення. Воно супроводжує всі види онкології і пов’язано з тим, що виникло в організмі злоякісне утворення викликає специфічні порушення в обміні речовин.

Поганий зір. Миготіння «мушок» в ранковий час – один з характерних симптомів. Також може знизитися гострота зору.

Температура. Імунна система, зіткнувшись з раковими клітинами, намагається з ними боротися, в тому числі – підвищенням температури.

Судоми. Судомні (епілептичні) припадки обов’язково повинні стати приводом для звернення до лікаря. Особливо небезпечно, якщо перший епізод трапляється без видимих причин у віці після двадцяти років.