Не варто виключати ці продукти з раціону — достатньо уважно вивчати їх при покупці і правильно зберігати вдома.

Курка

Зараза Недавня федеральна перевірка в США показала, що з 484 сирих курей 42% були заражені кампілобактеріями, а 12% — сальмонелою. І це враховуючи, що річне споживання курей перевищує споживання яловичини, свинини та індички (як мінімум в Штатах).

Як бути Щоб запобігти поширенню харчової інфекції, не промивай куплену курку, а поклади її відразу на деко або сковороду. Якщо ти різав її на дошці, вимий дошку і ніж слабким розчином відбілювача. Готувати грудки або стегенця слід до тих пір, поки температура м’яса не досягне 80°С (у цілої птиці перевіряти температуру в самому товстому місці стегенця). Визначати готовність проколюванням м’яса або за кольором соку ризиковано.

Яловичий фарш

Зараза Недавня перевірка 563 місць виробництва фаршу в США показала зараження клостридією в 53% випадках, стафілококом у 30% випадків і лістерією в 12% випадків.

Як бути Додай в котлети свіжий орегано, не менше чайної ложки на півкіло фаршу. Науково доведено, що ця приправа володіє найбільш ефективними антибактеріальними властивостями. Приплюсни котлети: товсті погано прожарюються. Смаж, поки температура м’яса всередині не досягне 70°С.

Читайте також:  Ось чим корисний для здоров'я глінтвейн
Фарш з індички

Зараза Індичка — потенційно найбільш небезпечний вид птиці. Американські перевірки показали, що в кожному четвертому випадку в фарші з індички були лістерії, кампілобактерії, клостридії чи їх комбінації. А іноді і сальмонела.

Як бути В магазині проси покласти індичку в окремий целофановий пакет і не клади його в сумку з іншими продуктами. (Це ж відноситься до м’яса і курки: так вони не забруднять соком іншу їжу.) Та й взагалі налаштуй себе на гранично акуратне ставлення до м’яса птиці. Будь-який посуд з-під сирого м’яса відразу став в раковину. Витирай краплі не ганчіркою або губкою, а паперовим рушником, щоб не створювати грунт для шкідливих бактерій. Індичка готується до тих пір, поки температура м’яса не досягне 80°С.

Яйця

Зараза. Що заразніший, курка чи яйце? Пастеризація скоротила випадки зараження яєць сальмонелою до одного з 20 000. Але це все одно означає кілька мільйонів заразних яєць в рік.

Читайте також:  Дієтолог порадила продукти для підтримки стрункості після 60 років

Як бути Перевіряй термін зберігання і наявність тріщин на шкаралупі кожного яйця. Забудь про тримач для яєць у дверцятах холодильника — бережи їх прямо в упаковці в самому холодному місці (зазвичай на нижній полиці. Якщо ти не миєш яйця перед готуванням, мій руки відразу після того, як розбиваєш їх і викидаєш шкаралупу. Страви, в які входять яйця, повинні готуватися, поки температура всередині не досягне 70°С. Щоб скоротити ризик, їж яєчню і омлет тільки добре прожареними.

Персики

Зараза Їх обприскують пестицидами перед збором врожаю для збереження зовнішнього вигляду протягом тривалого часу. При цьому саме для персиків, на відміну від, наприклад, яблук, використовують токсичні речовини.

Як бути Мий персики (та й взагалі всі фрукти, по-хорошому) губкою або щіткою, щоб змити природний віск, який утримує пестициди на шкірці. Дітям краще давати персики, яблука і груші без шкірки.

Салат в упаковці

Зараза Може містити кишкову паличку.

Читайте також:  Що відбувається з організмом, коли людина утримується від алкоголю

Як бути Якщо щось загорнуте в целофан, це ще не означає, що там немає шкідливих бактерій. Розділи салат на листя і промий кожен окремо. Не клади салат в миску, в якій лежала курка. Не витирай курку і салат одним рушником.

Холодні м’ясні закуски

Зараза Джерело підвищеного ризику зараження лістеріозом. Лістерії чудово розмножуються в холодильнику, на відміну від більшості інших шкідливих бактерій.

Як бути Найпоширеніший джерело зараження лістеріями — ломтерезка в м’ясному відділі. Візьми за правило викидати будь-які холодні м’ясні закуски, які зберігаються більше тижня. Використовуй гірчицю як приправу до страв (володіє дезінфікуючими властивостями).

Зелена цибуля

Зараза Брудна цибуля може стати причиною зараження гепатитом А і криптоспоридіозом, може містити шигелли і всюдисущі сальмонели.

Як бути В магазині бери цибулю з холодильника: при кімнатній температурі бактерії розмножуються активніше. Мій лук під потужним струменем. Спробуй розділити цибулю на окремі стрілки і промити їх, але не забувай, що будь-яке рішення, крім тривалої термічної обробки буде не дуже ефективним.

Джерело: mhealth