Часто хворієте? Можливо, причина криється у вашому способі життя. Ми розповімо, як це змінити.

Деякі люди так енергійно збирають віруси та інфекції, немов це не грип із застудою, а лімітовані палетки тіней. Може бути, ви одна з таких людей?

Чому хтось не хворіє взагалі, а хтось проводить півжиття в температурі і залишає равликовий слід з мокрих хусток?

У здоровому тілі – здорова імунна система, і вона стає головною цінністю в сучасному світі. З’являються бактерії, стійкі до антибіотиків, від яких вас захистить тільки імунітет. Є хвороби, які ми поки що не можемо вилікувати. Вакцини теж ефективні не завжди — так, кашлюком можуть заразитися навіть ті, хто був щеплений.

Ми впевнені: якщо ви часто хворієте, то про зміцнення імунітету мрієте більше, ніж про Багами. Розповімо, як ставитися до свого здоров’я дбайливо, а ви спробуйте стати ніжніше до себе.

Що ми можемо зробити, щоб зміцнити імунітет?

1. Висипатися

Ліки, тренування, медитації абсолютно безглузді, якщо ви не спите. Вашому тему потрібен відпочинок, сім-вісім годин якісного сну на добу. Можливо і більше-особливо якщо до цього ви хронічно не висипалися.

Читайте також:  Лікар назвав 4 несподівані симптоми серцевого нападу

2. Якісно спіть

Можна проспати дванадцять годин поспіль і все одно відчувати себе розбитою. У чому проблема? “Багато” не завжди дорівнює “добре”. Обструктивне апное, кошмари, задуха в кімнаті, незручна подушка — і ось ви просто даремно витратили час.

3. Не хвилюйтеся

Стрес підриває імунітет не гірше вірусів і впливає на всі процеси в організмі. Про яке здоров’я можна говорити, якщо тривога виливається в психосоматичні реакції, що мають цілком собі фізичні симптоми?

Дихальні гімнастики, самотерапія, турбота про себе, здорові відносини і мінімізація токсичних людей в оточенні: знижуйте рівень стресу всіма доступними методами.

4. Уникайте “сміття” і їжте здорову їжу

Здавалося б, все елементарно. Овочі, фрукти, м’ясо, чиста вода, мікро – і макроелементи, вітаміни. Ми їмо, організм використовує їжу для благої справи і загального здоров’я.

Читайте також:  Вчені назвали корисний для здоров'я напій

Однак же, стакан лимонаду там, шоколадка тут, пакетик чіпсів за переглядом фільму — і ось з щоденних дрібниць склалося нездорове харчування. Хороша новина: здоровий раціон теж складається з невеликих елементів.

5. Не переборщіть

Старанність – похвальна річ, але перестаратися можна у всьому. Переїдання, перетренування, робота допізна, недостатнє (!) кількість їжі — так, це теж важливо, не голодуйте, будь ласка! Важлива золота середина. Зрозуміло, що нам хочеться всього і відразу, але будь-яке «надто» має тенденцію обертатися або шкодою, або зривами, коли мова йде про дієту і режимі тренувань.

6. Їжте ферментовану їжу або приймайте пробіотики

Секрет здоров’я таїться в продуктах, що допомагають вашому кишечнику виростити корисну колонію маленьких бактерій-трудяг. Квашена капуста, кімчі, живі йогурти без добавок, кефір: всі вони підгодують надцінний біом, який, в подяку за дбайливе поводження, стане вашим вірним захисником і союзником. Кишечник вже оголосили другим мозком. Хто знає, може бути, ми все ще недооцінюємо це?

Читайте також:  Дієтологи назвали шкідливі продукти, які провокують розвиток деменції

7. Пам’ятайте про щастя

“Не сумуй” – найпопулярніша порада всіх часів і народів, великий пластир соціальних комунікацій. Ми знаємо: важко посміхатися, коли проблеми заїдають, а світ пригнічує глобальними катастрофами.

Але шукати маленькі приводи для радощів дійсно дуже важливо. Смачний чай, сміх з подругою, малюнок дочки на холодильнику, ніжне повідомлення від чоловіка в месенджері… як ми вже говорили вище, все складається з дрібниць.

8. Медитуйте

Навіть в самому забитому розкладі можна знайти кілька вільних хвилин. Вимкнути телефон, закрити очі, прийняти зручну позу і просто подихати наодинці з собою.

9. Тренуйтеся

П’ять тисяч кроків в день, таймер, які кожні півгодини нагадає про необхідність встати і пройтися, кілька присідань перед телевізором: ви почнете з малого, але озирнутися не встигнете, як опинитеся в спортзалі на біговій доріжці. Так і добіжите до крові, насиченої киснем крові, нових еритроцитів і міцних м’язів.